Одну з найвищих гір Кавказу підкорив восьмикласник із Черкас 

Одну з найвищих гір Кавказу підкорив восьмикласник із Черкас 

Учень 8-Г класу гімназії №9 із Черкас Ростислав Гайдаш здійснив сходження на Казбек – одну з найвищих гір Кавказу. Про це інформує “Рідна Черкащина“.

Як розповіли у навчальному закладі, літні канікули Ростислав Гайдаш проводить не на сонячному пляжі, а у засніжених горах. На початку літа хлопець у складі команди Черкаської обласної федерації альпінізму і скелелазіння відправився до Грузії, аби там підкорити одну з найвищих та найкрасивіших гір Кавказу – Казбек. Сходження тривало три дні – з 3 до 7 червня.

“Казбек подарував на вершині чудову погоду! Всі втомлені, проте живі-здорові та щасливі!”, – так коротко в смс телефоном описали свої враження від сходження учасники.

Ростислав Гайдаш займається альпінізмом 3 роки. Попри свій юний вік, він уже має звання “Альпініст України” та підкорив не одну вершину, серед яких гора -двотисячник Петрос та найвища гора України – Говерла.

Казбек розташовано на сході Головного Кавказького хребта, на кордоні Північної Осетіі і Грузії. Її називають горою-п’ятитисячником, бо заввишки сягає 5033 м. У перекладі з грузинської мови назва гори звучить, як “гора з льодовою вершиною”, адже навіть на початку літа температура повітря там сягає мінус 10 градусів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар