Пенсійна реформа: що буде з тими, хто досяг пенсійного віку, але не має стажу?

Пенсійна реформа: що буде з тими, хто досяг пенсійного віку, але не має стажу?

За якими правилами призначатиметься державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату? Згідно з пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2148 у період з 1 січня 2018 до 31 грудня 2020 р. особам, які досягли віку, визначеного ч. 1 ст. 26 Закону № 1058, та не набули страхового стажу, передбаченого нормами цієї статті, за наявності в них не менш як 15 років страхового стажу призначатиметься тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі — тимчасова допомога). Про деталі призначення пенсій кореспонденту «Проголовне» розповіла заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області Наталія Сергієнко.

Тимчасова допомога призначатиметься органами соціального захисту населення і виплачуватиметься до досягнення особами віку, з якого вони набувають права на призначення пенсії.

Тимчасова допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, буде призначатися з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Залиште коментар