Перший Всеукраїнський семінар з волонтерства відбувся в Черкасах

Перший Всеукраїнський семінар з волонтерства відбувся в Черкасах

Перший Всеукраїнський семінар «Кращі практики волонтерства UA» відбувся 17-18 травня в Черкасах. Більше 50-ти активістів з 19-ти областей України приїхали в наше місто, аби поділитися досвідом та здобути нові навички з волонтерського менеджменту. Захід організовано Черкаським обласним молодіжним центром спільно з Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Про це інформує “Прочерк“.

На відкритті семінару заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема наголосив на важливості таких заходів для молоді та країни в цілому, адже вони сприяють залученню молоді до проблем громади та виховують особисту відповідальність, як основу громадянського суспільства. Також Олександр Ярема розповів учасникам семінару, що держава всебічно підтримує волонтерські та молодіжні ініціативи, сприяє розвитку лідерства й заохочує до державотворення.

IMG_9006

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Максим Зеленський зазначив:

– Приємно бачити небайдужих людей, а саме молодь, яка поширює та утверджує позитивний імідж волонтерства в Україні, створює спільноти людей, які привертають увагу до молодіжних проблем та займаються громадською освітою.

Також він виступив із промовою про те, як ефективно налагодити взаємодію та міжсекторальну співпрацю між активістами, навчальними закладами, органами влади, бізнесом та іншими партнерами у своїх регіонах.

Із привітальним словом виступив і директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов, який дав пораду молодим активістам та волонтерам, що не потрібно боятися звертатися до владних структур зі своїми ідеями та пропозиціями, а також зауважив на важливості участі молодих людей у суспільному та політичному житті.

IMG_9079

Аби познайомитися один з одним, розповісти про свою організацію або волонтерську ініціативу, представники громадських організацій, благодійних фондів, молодіжних центрів та інші активісти, які були присутні на заході, взяли участь у так званому «Ярмарку волонтерства». Для того, щоб подія була яскравою, учасники збагачували свої презентації вікторинами, кульками, плакатами, брошурами, наліпками та іншою поліграфією, яка стосується їхнього проекту. Наприкінці ярмарку всі учасники проголосували за кращу ініціативу, яка отримала приємний подарунок від Молодіжного центру. Переможцями стали волонтери Черкаського державного технологічного університету з проектом «ШКАРПЕТКИ для життя».

IMG_9104

Після такого цікавого бліц-знайомства учасники слухали незвичайну лекцію від Дениса Андрущенка про історію та сучасні тенденції волонтерства, а також залучення молоді на локальному та всеукраїнському рівнях.

Однією з головних цілей заходу було обговорити становлення волонтерства на законодавчому рівні. Тому учасники у невеликих групах обговорювали Закон України «Про волонтерську діяльність». Обговорення переросло у справжню дискусію, адже кожен мав свою думку щодо тієї чи іншої статті. За півгодини учасникам все ж таки вдалося знайти консенсус, прийти до спільної думки та презентувати свої напрацювання.

IMG_9686

На заході були присутні й іноземні спікери. Про те, як правильно викласти волонтерський досвід у резюме, розповідала волонтерка Корпусу Мира США В Україні Caterine Anadu. Вона хотіла донести до молодих лідерів основний меседж: «Волонтери повинні добре знати та чудово розуміти навіщо вони це роблять, та як саме інвестиція їхнього часу та пророблена робота може відобразитися на житті громади».

IMG_9705

Заступник директора Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Володимир Панченко розкрив тему волонтерства, як основну частину сталості у молодіжній роботі. Також він обговорив з учасниками створення «Карти волонтерства України». Мета цього проекту створити базу усіх волонтерських проектів, що діють  на території України, задля висвітлення їх діяльності та зручнішої комунікації один з одним.

Іще однією цікавинкою на заході став воркшоп на якому учасники напрацьовували «Волонтерський банк ідей» та візуально представляли відповіді на актуальні запитання, з якими вони щодня стикаються під час роботи з волонтерами (свої запитання учасники писали під час реєстрації на семінар).

І для того, щоб ці два дні не пройшли марно, наприкінці заходу під час «мозкового штурму» вигадували різноманітні Всеукраїнські проекти, які розвиватимуть волонтерство в Україні. Ідеї були різні: створення школи та університету для волонтерів, впровадження офіційного документу, он-лайн бази для волонтерів, мобільного додатку, волонтерської штаб-квартири та хостелу у кожному місті, а також надання пільг тим, хто займається волонтерською діяльністю в Україні.

Про це повідомляє Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА.

Залиште коментар