У Черкасах відбувся семінар «Досвід модернізації системи теплопостачання м.Черкаси та експлуатація когенераційних установок».
Участь у заході взяли теплоенергетики з різних куточків України, представники міжнародних організацій, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП. Вони зібралися, аби обмінятися досвідом і обговорити важливі аспекти галузі.
Змістовним та цікавим для теплоенергетиків був виступ запрошеного науковця Анатолія Колієнка, професора кафедри теплогазопостачання та теплоенергетики Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка».
Також до заходу долучилися міський голова Анатолій Бондаренко та заступник міського голови Віктор Беззубенко.
«Теплоенергетична галузь нині є однією з найважливіших в Україні. Її утримання і модернізація на сьогодні є нагальними питаннями. У Черкасах ми приділяємо цьому значну увагу. Завдяки цьому навіть під час минулорічного блекауту наше місто залишилося з теплом, гарячою водою і світлом», – розповів Анатолій Бондаренко.
«На нашому підприємстві постійно триває робота у напрямку модернізації, у тому числі і в умовах воєнного стану. Ми оновлюємо існуюче обладнання та закуповуємо нові основні засоби. Серед іншого, станом на початок опалювального періоду 2023 року близько 40% теплових мереж підприємства замінено на попередньо ізольовані», – зазначає директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.
Усе це стало можливим завдяки підтримці підприємства з боку міської влади, яку відзначають навіть на державному рівні.
«По технічних питаннях і по інноваційному підходу ваше підприємство на крок попереду багатьох у галузі української теплоенергетики. Відчутна підтримка з боку міської влади і зокрема міського голови, а в Україні це дуже рідкісне явище», – зауважив присутній на семінарі директор департаменту з регулювання відносин у сферах теплопостачання та забезпечення енергетичної ефективності в галузях енергетики та комунальних послуг НКРЕКП Руслан Овчаренко.
Варто зауважити, що КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» – єдине в Україні підприємство, яке не має боргів перед НАК «Нафтогаз України». Учасники семінару зазначили – напрацьований в Черкасах досвід обов‘язково стане корисним в практичній площині.