Підвищення освітянам буде! У лютому повернуть недоплату

Підвищення освітянам буде! У лютому повернуть недоплату

Заступник директора департаменту середньої освіти МОН України Сергій Дятленко пояснив директору Вікнинського НВК Василю Курашу, чому в січні учителі отримали нижчу зарплату. Однак не все так просто! Про це інформують “Вісті Черкащини“.

“Немов у душу наплювали. Замість очікуваного підвищення, в січні, вчителі отримали заробітну плату на 10% нижчу, − нарікає Василь Кураш на своїй сторінці у “Фейсбук”, − Як з’ясувалося, у зв’язку з 10% підвищенням з 1 січня 2018, відмінена індексація (згідно з чинними нормами). А вона (індексація) виявилася більшою за підвищення! Тобто, якби не було підвищення, ми б отримали більшу заробітну плату. Овааааа ! А що ж уряд, не знав про це? Знав. Більше того, вони не зразу підняли на 20%. Тому, що наступний місяць − 10% і знову нема індексації, яка перевищує підняття . І ми в мінусі. Недолугі чиновники, що ж ви робите? Що ж ви робите з людьми, які вас навчали? Чи ви не читали Гоголя “Тарас Бульба”?”

На гнівний пост Василя Івановича відповів чиновник із міністерства освіти Сергій Дятленко, який нагадав йому як депутату райради про децентралізацію, обов’язок депутатського корпусу дбати про розвиток виробництва на своїй території, реальний облік земель та надходжень від їх оренди, залучення інвестицій, а також про уміле і, головне, дбайливе використання фінансового ресурсу. Дятленко пояснює, що відтепер освітня субвенція “розраховується від кількості учнів на території, а не вчителів”. І найважливішим показником є “розрахункова наповнюваність класів”. (Для обласних центрів вона становить 27 учнів, для міст обласного значення − 25 учнів, для районів і ОТГ від 10,5 до 20, в залежності від 2-х показників: кількості учнів на квадратний кілометр та відсотку сільського чи міського населення.) “У цій ситуації, − пише він, − окремі адміністративно-територіальні одиниці отримали і 100, і 120, і навіть 150 % від потреби на зарплати вчителів (це там, де дбали про оптимальну мережу шкіл і класів завчасно).” І доповнює: “Формула звичайно не задовольняє всіх побажань, але вона визначає стабільність у фінансуванні та стимулює до створення дієвої мережі (тримаємо те, що здатні забезпечити, надаючи якісні освітні послуги).”

“Це все вірно. Фахово. Не заперечую, − відповів Василь Кураш. −Але я по факту. Якщо, умовно, до 1 січня 2018 я отримував 100 гривень (до кількості учнів і так далі, навіть, припустимо, менше за інші регіони). З 1 січня 2018 я повинен (очікував) був отримати 125 гривень, так як обіцяли… Або по-простому − я повинен отримати зарплату за січень, хоча б не меншу, як за грудень. А вийшло навпаки. Тому дискусія правильна.”

Щодо іншого Кураш зауважив: “На даний час місцеві бюджети виділяють кошти на: харчування учнів, підвіз учнів, оплату електроенергії, придбання палива, заробітну плату технічного персоналу, престижність педагогічним працівникам. Тому в мене прохання − не піднімайте ні тарифні розряди, ні оклади. Щоб не робили з нас крайніх. А то виходить така оказія: держава підняла мені ставку на 10%, а я добровільно повинен відмовитись на 10% від престижності − тому, що платити нічим. І, що саме боляче: не уряд винен, не місцеві органи, а ти, Василь Іванович, тому, що не вмієш рахувати (100 плюс 25 дорівнює 100, а не 125), не знаєш законів. Тому сиди і мовчи”.

Тим часом, поки тривала дискусія, з’ясувалося, що січнева недоплата місцевим учителям сталася з технічних причин.

“Постанову Кабінету Міністрів ми отримали лише в 20-х числах січня,− пояснив керівник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. − За кілька днів просто технічно не змогли провести перерахунки. Відтак січневу зарплату педагогів нарахували за старою тарифною сіткою. У лютому вчителі вже отримають підвищену зарплату. До неї дораховуватимемо ті кошти, які не встигли виплатити в січні”.

Данилевський також наголосив, що підвищення зарплат наразі стосується лише педагогів. Іншим працівникам галузі освіти зарплату підвищать згодом.

Залиште коментар