Понад 5 тисяч черкащанок мають діагноз “рак грудей”

Понад 5 тисяч черкащанок мають діагноз “рак грудей”

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання у світі. На нього припадає 16 % із усіх випадків захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночого населення. У світі щорічно реєструють 1,25 млн. нових випадків захворювання раку молочної залози, із яких 600 тисяч жінок помирають. Протягом останніх 20 років захворюваність на злоякісні новоутворення молочних залоз зросла і продовжує зростати.

Статистично обраховано, що в Україні кожні 30 хвилин з’являється новий випадок раку молочної залози та щогодинно 1 жінка помирає від зазначеного захворювання. 37 відсотків серед хворих – жінки працездатного віку.
На території нашої держави рак молочної залози посідає перше місце у структурі захворюваності на злоякісні захворювання у жінок.

За даними Національного канцер-реєстру України, на Черкащині проживає понад 5 тисяч жінок, які мають діагноз рак грудей. Щороку вперше діагностується та встановлюється зазначений діагноз майже 500 жителькам нашого краю. П’ятирічна виживаність хворих на рак молочної залози завдяки впровадженню новітніх технологій за останні 10 років зросла майже на 10 відсотків, і в Черкаській області становить 62,3%. Про це повідомили в прес-службі УОЗ Черкаської ОДА.

Основа для зниження захворюваності та смертності від злоякісних новоутворень молочних залоз – рання діагностика, вчасне і якісне лікування.

У Черкаській області на базі комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради (далі – онкологічний диспансер) функціонує обласний лікувально-діагностичний мамологічний центр. Мета центру – надання консультативної допомоги, проведення діагностики та лікування пацієнтам з патологією молочної залози. Діагностичні можливості установи включають рентгенологічне та ультразвукове обстеження, спеціальні дослідження, які виконуються
в клінічній, цитологічній та імуногістохімічній лабораторіях.

В умовах хірургічного, променевого та хіміотерапевтичного відділень онкологічного диспансеру на сучасному рівні проводиться спеціалізоване лікування. Зокрема, у хірургічному відділені працює палата реабілітації онкологічних хворих.

Фахівці онкологічного диспансеру беруть участь у роботі конференцій, присвячених новітнім методам діагностики та лікування раку молочної залози як в Україні так і за кордоном, з метою наступного впровадження передового досвіду лікування на Черкащині.

Онкологічний диспансер співпрацює з громадськими організаціями, метою яких є боротьба з раком молочної залози: фірма «Аvon» та її програма «Разом проти раку грудей», благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування  сім’ї», «Я не сама» та інші. Фахівці закладу постійно впроваджують нові методи діагностики та лікування.

Залиште коментар