Повітря у Черкасах забруднене формальдегідом

Повітря у Черкасах забруднене формальдегідом

Безвітряна, ясна та сонячна погода сприяла зростанню концентрацій формальдегіду в атмосфері міста Черкаси. Про це повідомляє директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За даними лабораторії установи, вперше за останні п’ять років було зафіксовано перевищення максимально допустимої норми по формальдегіду. У Дніпровському мікрорайоні 29 серпня 2018 року рівень забруднення досяг 1,3 ГДК.
Як відомо, вміст формальдегіду у повітрі регулюється як природними процесами (лісові пожежі, виділення рослинами і тваринами), так і антропогенною діяльністю (викиди теплових електростанцій, промислових підприємств, викидами автомобілів), а також процесами фотохімічного окислення.
Навіть незначні перевищення концентрації формальдегіду у повітрі призводять до сильного подразнення слизової оболонки очей, носової порожнини, горла.

До кінця тижня утримається маловітряна та спекотна погода. Такі метеоумови сприятимуть накопиченню у приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.
Для прогулянок варто використовувати парки, сквери та місця, віддалені від автомагістралей.

Прочитайте ще:

Залиште коментар