Про безпеку освітніх закладів та місць відпочинку радились рятувальники й освітяни Черкас

Про безпеку освітніх закладів та місць відпочинку радились рятувальники й освітяни Черкас

З наближенням літнього періоду, в закладах відпочинку дітей області, активізовано підготовку до оздоровчої кампанії дітей. Головне завдання, яке зараз поставлене перед Службою порятунку, – безпека організації цього відпочинку.

Про це повідомили в ДСНС в Черкаській області.

Так, 17 травня в приміщенні Черкаської спеціалізованої школи №17 відбулася нарада, під час якої одним із питань порядку денного було обговорення питань стану позапланових перевірок техногенної та пожежної безпеки загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів, а також закладів відпочинку та оздоровлення дітей в обласному центрі та Черкаському районі.

В роботі наради, що пройшла під головуванням Директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова, взяли участь керівники закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, закладів культури та професійної освіти, дитячо-юнацьких шкіл, вищих навчальних закладів, керівництво Управління ДСНС, представники охорони здоров’я та правоохоронних органів.

Виступаючи перед присутніми, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Управління Іван Шаповал повідомив: «Загалом, у Черкасах та Черкаському районі перевіркам підлягають 149 об’єктів. Станом на 16 травня інспекторським складом Управління ДСНС здійснено перевірку стану техногенної та пожежної безпеки 46-ти дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Особлива увага під час перевірок об’єктів приділялася стану безпечного утримання електрогосподарства, шляхів евакуації, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, забезпеченості об’єктів первинними засобами пожежогасіння, установками пожежної автоматики. Крім цього, органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки з персоналом даних об’єктів було проведено спеціальні інструктажі, а також методичні заняття, під час яких ретельно розглядалися питання виконання вимог техногенної та пожежної безпеки. В ході перевірок інспекторським складом було виявлено 325 правопорушень, з яких 237 залишалися невиконаними впродовж попередніх років. Серед основних недоліків традиційні порушення, – несправність автоматичних систем протипожежного захисту та систем електропостачання, а також відсутність на цих об’єктах первинних засобів пожежогасіння»

«Крім цього, за результатами перевірок за порушення вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнути 46 керівників закладів і відповідальних посадових осіб, подано до адміністративного суду 3 позовних заяви на призупинення експлуатації об’єктів, окремих приміщень та зобов’язання вчинити певні дії» –  доповів Іван Сергійович.

По завершенню наради фахівці Служби порятунку звернули увагу керівників закладів на дотримання правил пожежної безпеки цих закладах та в побуті, безпечній поведінці біля водойм та у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Залиште коментар