Росія примусово надала паспорти понад 4 млн українців на окупованих територіях


Із 2014 року, Росія примусово видала паспорти понад чотирьом мільйонам жителів окупованих територій України, спричинивши глибокий моральний розкол у суспільстві.

Про це повідомив Антон Дробович, керівник Українського інституту національної пам’яті, на міжнародній конференції у Львові, присвяченій обговоренню війни та моральних аспектів майбутнього України та Європи.

«Щонайменше починаючи з 2014 року Росія видала чотири мільйони паспортів на окупованих територіях – я робив дослідження про це і звітував в Офісі генерального прокурора. Більшість змушені були отримати ці паспорти, бо не мали б медицини, освіти, соціалки», – сказав Дробович.

Дробович також висвітлив, як війна вплинула на українське суспільство, розділивши його на чотири основні групи.

Перша група включає цивільних осіб, які активно підтримують Україну, живуть під обстрілами та постійно шукають способи допомогти своїй громаді.

Друга група – це військові, чия діяльність зосереджена на обороні країни.

Третя група охоплює до восьми мільйонів українців, які були змушені покинути країну через війну, але продовжують підтримувати Україну на відстані.

Четверта група включає жителів окупованих територій, які зазнають примусової “паспортизації” та участі у псевдовиборах, при цьому намагаючись зберегти свою ідентичність.

Дробович наголосив на важливості подолання цього морального розриву між спільнотами для досягнення перемоги та уникнення самознищення, що стане на користь лише ворогу.

Джерело: ukrinform.ua

Залиште коментар