Рятувальники Черкас знову збирали ртуть: 179-ий випадок з початку року

Рятувальники Черкас знову збирали ртуть: 179-ий випадок з початку року

Щодня фахівці ДСНС не тільки ліквідовують пожежі, але й, беруть участь у ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, подій пов’язаних із водними об‘єктами, ліквідації вибухонебезпечних предметів часів війни та багатьох інших подіях. Зокрема рятувальники виконують роботи пов’язані з радіаційним, хімічним та біологічним захистом. Так, упродовж минулої доби, 8 листопада, співробітники групи РХБЗ ліквідували у Черкасах витік ртуті, який стався через розбитий побутовий термометр. Рятувальники зібрали небезпечний метал, а також провели демеркуризацій квартири, в якій мешкали 3 особи. Про це розповідають в управлінні ДСНС в Черкаській області.

Всього ж цього року групою радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснено 182 виїзди, 179 з яких для збирання металевої ртуті та проведення демеркуризації приміщень. Під час проведення спеціальних робіт, хіміками зібрано 2 кг 305 гр. хімічно небезпечного елементу.

Основними причинами виникнення розливу ртуті залишаються розбиті побутові градусники, які громадяни використовують під час вимірювання температури.

Тож, заважаючи на такий стан справ, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил безпеки та пам’ятати:

Якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:

  • виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
  • відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
  • максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;
  • захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
  • негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті – забороняється.
  • вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);
  • зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;
  • утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-200С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;
  • вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Залиште коментар