Рятувальники Черкащини  “ліквідували аварію” на залізниці у Смілі

Рятувальники Черкащини “ліквідували аварію” на залізниці у Смілі

1 листопада у Смілі відбулось штабне тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області щодо ліквідації надзвичайних ситуацій у разі виникнення аварії на залізничному транспорті.

Про це інформує прес-служба управління ДСНС у Черкаській області.

Згідно із задумом навчань, через пошкодження залізничної колії, трапилася аварія на залізничному транспорті. Через зіткнення пасажирського і вантажного потягів сталося сходження з рейок цистерни з рідким аміаком та виникла пожежа в одному із вагонів пасажирського потягу. З пошкодженої ємності стався розлив близько 5 тонн небезпечної хімічної речовини.

Надзвичайна ситуація, яка виникла внаслідок даної аварії, вимагала не лише оперативного проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а й проведення евакуації постраждалого населення та організації його подальшої життєдіяльності.

Заступник начальника відділу оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Сергій Кудін зазначив: “Тренування проводились з метою удосконалення навичок керівників у приведенні підпорядкованих органів управління в готовність до дій за призначенням для ліквідації надзвичайних ситуацій у разі виникнення аварії на залізничному транспорті”. “Під час тренування було практично відпрацьовано злагодженості дій органів управління цивільного захисту під час реагування на надзвичайні ситуації, їх готовність до виконання завдань за призначенням» – наголосив Сергій Анатолійович.

Посередники на навчаннях від ДСНС, уважно спостерігали, як здійснюється збір, обробка та аналіз інформації про обстановку. Яким чином готуються дані для прийняття невідкладних керівних рішень з планування дій органів управління та рятувальних сил на місці події.

Важливим етапом, який оцінювався керівництвом навчань, стала перевірка якості управління силами під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на місці ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У ході тренувань було з максимальним інформаційним навантаженням відпрацьовано взаємодію усіх сил та засобів органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області.

Залиште коментар