31 січня на спортивно-тренувальному комплексі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України і на акваторії річки Дніпро пройшли тактико-спеціальні навчання, у яких взяли участь, крім курсантів інституту, співробітники пожежно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС.
Про це повідомила прес-служба ДСНС в Черкаській області.
Метою навчань стало закріплення знань та формування навичок майбутніх фахівців пожежно-рятувальної справи з організації гасіння пожеж та проведення рятувальних робіт в умовах низьких температур. Водночас під час навчань фахівці ДСНС змогли вкотре практично відпрацювати тактичні схеми, які використовуються в ході проведення рятувальних робіт на місці надзвичайних подій.
І нинішні, і майбутні рятувальники виконували рятувальні роботи на автодорогах, водних об’єктах та будівлях. Велике значення під час навчань було також приділено психологічній складовій готовності рятувальників до професійної діяльності у складних та екстремальних умовах, наданню потерпілим фахової психологічної допомоги.
Зокрема, під час відпрацювання дій з порятунку людини, яка тоне, фахівці водолазної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення практично продемонстрували майбутнім рятувальникам алгоритм дій з пошуку та порятунку людини на воді та під водою.
Під час іншого етапу відпрацьовувалися дії з порятунку людей на річці Дніпро за допомогою катера на повітряній подушці «Пегас». Ознайомивши курсантів з технічними характеристиками катеру, рятувальники показали курсантам його практичні можливості на місці умовної надзвичайної події.
Під час навчань були відпрацьовані й інші етапи: проведення пошуково-рятувальних робіт у снігових заметах та завалах, пошук потерпілих в лісовій місцевості за допомогою кінологічних розрахунків та повітряної розвідки, гасіння пожеж у житлових будинках, а також проведення транспортування потерпілих через перешкоду, та надання домедичної та психологічної допомоги потерпілим.
Водночас, в рамках навчань начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький продемонстрував усім присутнім новітню розробку науково–дослідного інституту, яка дозволяє проводити рятувальні операції на водних об’єктах взимку.
Загалом у практичних відпрацюваннях взяли участь близько 95 курсантів та студентів, 27 співробітників інституту, а також 10 одиниць техніки.
«Теоретична підготовка дозволяє набути гарні знання, проте, фаховість кожного рятувальника формується та вдосконалюється завдяки практичним заняттям. Особливо важливо, що такі навчання проходять разом із професіоналами Управління ДСНС, які не лише власним прикладом, а й порадою роблять набутий курсантами практичний досвід безцінним», – зазначив в. о. начальника інституту Олександр Тищенко.