Штраф за вагітну безпородну кішку та обов’язкова реєстрація тварин: що чекає черкащан з прийняттям нового закону

Штраф за вагітну безпородну кішку та обов’язкова реєстрація тварин: що чекає черкащан з прийняттям нового закону

Домашніх та бездомних тварин чіпують, внесуть до єдиного реєстру, а розводити дозволять лише породистих. Це та багато іншого чекає на черкащан, якщо у Верховній Раді проголосують за відповідний законопроект, зареєстрований 20 жовтня, інформує ZMI.ck.ua.

Проект закону передбачає обов’язкову реєстрацію всіх тварин – диких, бездомних і домашніх. За перші дві категорії заплатить місцева влада, а за останню – власники. Реєструвати потрібно буде тварин, старших двох місяців. Якщо українець тільки купив кота або собаку, то внести відомості про них українці будуть зобов’язані не пізніше ніж через п’ять днів.

У разі переїзду з домашнім улюбленцем власники мають у п’ятиденний термін повідомляти ветеринарну службу.

Після успішної реєстрації тварині видадуть довічний порядковий номер, який доведеться прикріпити до нашийника. За реєстрацію домашньої тварини необхідно буде заплатити 164 грн. 40 коп.

“А що робити людям, які збирають безпритульних тварин і повністю піклуються про них (годують, зігрівають, лікують, навіть стерилізують, дають протизаплідні)? За можливістю, звичайно, роздають, але це не завжди виходить, особливо в сільській місцевості, де в кожного є кішка з кошенятами. Особисто знаю кілька таких міні-притулків, де живе до 10-20 тварин. Цим людям що, ще й податок сплачувати? Виходить чималенька сума за кожну тварину. Може, це для когось і копійки, а для людей, що живуть на мінімальну зарплату це досить великі кошти. Доведеться викинути усіх цих тварин на вулицю. Хоча боротися з неконтрольованим розмноженням тварин і викиданням їх на вулицю треба. Згодна на всі 100 % відсотків”, – звернулася до автора законопроекту Андрія Немировського у “Facebook” черкаська зоозахисниця Тетяна Івашкевич.

На це народний обранець відповів, що притулки для тварин звільняються від сплати адміністративного збору коштів за реєстрацію. Однак власники чотирилапих почали скаржитися, як довести, що вони мають міні-притулок? Тим більше, що квартира не може бути притулком.

Також, згідно із законопроектом, шляхом стерилізації хочуть скоротити популяцію дворняг, при чому позбавляти дітонародження будуть навіть домашніх котів і собак, якщо вони не породисті. А ось тварин, що мають родову цінність, можна буде розводити тільки в спецустановах, що мають на це відповідну ліцензію.

У “Facebook” на сторінці автора законопроекту Андрія Немировського обурені українці пишуть, що в сільській місцевості не кожен може дозволити собі породистого кота, які, на думку деяких, ще й не ловлять мишей. Окрім цього, на думку коментаторів, селяни не зможуть виділяти кошти на реєстрацію котів та собак. На що народний депутат відповів, що для жителів міст та сел – готуються окремі програми.

До всього  вищеперерахованого, законопроект передбачає заборону на проведення таких хірургічних операцій, як обрізання хвостів, купирування вух, позбавлення голосу, видалення кігтів та іклів та інші операції з метою зміни зовнішнього вигляду.

Також законопроектом передбачена заборона на умертвіння вагітних самок, умертвіння тварини за участю або в присутності неповнолітньої особи та використання чотирилапих для жебракування. Ці дії будуть прирівнюватися до жорстокого поводження з тваринами. Згідно із ст. 299 КК України винуватцю загрожує штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців.

Крім того, вводяться штрафи і за не прибирання екскрементів собаки (від 850 грн до 1,7 тис. грн), за використання тварин для жебракування (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за розведення безпородних домашніх тварин “на дому” (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за відмову від стерилізації тварини (3,4 до 20,4 тис. грн), а також за продаж котів і собак з рук без документів (від 340 грн до 20,4 тис. грн).

Ознайомитися з повним текстом законопроекту можна ТУТ (Див: текст законопроекту та супровідні документи).

Залиште коментар