Шукачі військової техніки часів Другої світової нашкодили екології

Шукачі військової техніки часів Другої світової нашкодили екології

У Христинівському районі виявлено порушення природоохоронного та іншого законодавства, під час проведення пошукових робіт однією з громадських організацій, яка спеціалізується по виявленню та підніманню військової техніки часів Великої Вітчизняної війни.

Про це повідомив начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олксандр Позняков.

Так, держекоінспектором Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області 22.11.2019 разом з працівниками Христинівського відділення поліції ГУНП в Черкаській області виявлено проведення гідротехнічних робіт екскаватором «KAMATSU» у межах с. Осітна, Христинівського р-ну, Черкаської області, а саме розкопування дна водойми, гідроспоруди і дороги, яка пролягає через водойму.

В результаті проведення гідротехнічних робіт була пошкоджена гідроспоруда, яка розділяє дві водойми, частина асфальтного покриття дороги площею 10м2, яка є проїздом між двома частинами населеного пункту, та порушений рельєф дна водойми (глибина розкопки 4,5м).

Проведені гідротехнічні роботи не відповідають заходам, передбаченим дозвільною документацією на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою.

З наданих пояснень водія екскаватора, вказівку на проведення робіт надав директор благодійної організації «Герої не вмирають». Проте директор на місці події не з’явився.

Крім того, для проведення робіт з водойми, яка використовується на правах оренди, проведений скид води. Дозвіл на скид води відсутній, за що орендаря притягнуто до відповідальності за ст. 60 КУпАП.

З метою подальшого розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, слідчо-оперативною групою проведено фіксацію обставин правопорушення та внесення даних до ЄРДР по ч. 1 статті 277 КК України “Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів” та ч.4 статті 298 КК України “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.

 

Залиште коментар