Скасовано містобудівні умови на будівництво на Митниці, які скасувала міська рада

Скасовано містобудівні умови на будівництво на Митниці, які скасувала міська рада

Таким був меседж прес-конференції, скликаної вчора секретарем міської ради Олександром Радуцьким, яку він провів разом з депутатами міської ради Максимом Шило (“Свобода”), Олександром Згібловим (ПВД) та депутатом Русланом Зорею.

Олександр Романович повідомив про факт скасування Державною архітектурною інспекцією містобудівних умов, наданих забудовникам, які ведуть зараз будівництво на розі вулиць Героїв Дніпра та Козацької на Митниці.

Він зазначив, що ДАБІ знайшла 29 порушень у цих умовах. А також наголосив, що відповідальність за надання “неправильних містобудівних умов” несе департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради й особисто його керівник Артур Савін.

Про зазначений вище департамент і про те, що його керівництво має понести покарання сказав і Максим Шило. І в черговий раз нагадав, що він депутат по Митниці й захищає інтереси жителів, які не хочуть, щоб будувався цей будинок. Як, напевне, і всі решта будинків довкола, тільки під політичні розборки потрапило саме будівництво “Будгаранта”.

А Руслан Зоря, не відволікаючись на питання забудови Митниці, відразу заявив про те, що депутати мають претензії до департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради та його керівника Володимира Шабанова. Адже юристи постійно придираються до підготовлених депутатами проектів рішень, а, після їх прийняття, не можуть відстоювати інтереси міської влади в суді. І навіть зазаначив, що вже підготовлено проект рішення міської ради про скасування розпорядження міського голови, яким він призначив пана Шабанова на займану посаду, оскільки його вік перевищує 65 років.

Повернув хід прес-конференції до її теми Олександр Згіблов. Він розповів про те, що гектари незабудованої Митниці, які на прес-конференції делікатно називали набережною, можна перетворити в родзинку та мегагромадський проект. Для цього вже підготовлено проект рішення міської ради про міжнародний архітектурний конкурс, який не повинен нічого вартувати громаді міста, адже всі витрати на неї ляжуть вже після того, як буде розроблятися проект-переможець. Та й сама розбудова території, за його словами, ляже не на плечі черкащан, а на інвесторів, які захочуть тут будувати ресторани, гідропарки, скейт-парки та решту “родзинок”, які напланують зарубіжні архітектори.

Після того як журналісти нагадали Олександру Згіблову, що подібне вже робилося свого часу іноземними архітекторами і навіть затверджено проект, який вважається додатком до генерального плану, він погодився, що і його візьмуть до розгляду.

У підсумку прес-конференції, на запитання хто буде в разі заборони будівництва відшкодовувати забудовнику 10 млн грн збитків, Олександр Романович, натхненно заявив, що місто може викупити в забудовника вже розпочатий будинок, щоб добудувати його та заселити туди ветеранів АТО та інших людей, які мають право на соціальне житло.

А це вже месидж для жителів сусідніх до будівництва будинків, в інтересах яких начебто і проводиться ця кампанія. Будинок тут все одно буде. І, до речі, цілком законно, адже забудова Митниці передбачена Генеральним планом міста. І будь-які “неточності” чи “неправильності” тих же містобудівних умов можна виправити. Аби тільки на те була політична воля.

Нагадаємо, що рішенням сесії Черкаської міської ради, що відбулася 10 серпня, було скасовано містобудівні умови для ПП “ІБК “Будгарант” при тому, що будівництво погоджене всіма дозвільними документами і почалося ще в червні. Тож, рішення депутатів компанія нині оскаржує в суді.

А директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін заявив, що перешкоджання цьому будівництву – виключно політичне питання.

 

Залиште коментар