Скільки помилок зробили відомі черкащани у диктанті з української?

Скільки помилок зробили відомі черкащани у диктанті з української?

Уже третій рік поспіль чиновники та депутати Черкас перевіряють свої знання з української мови під час написання диктанту. Щоб показати, що писати і говорити українською мовою — це модно і престижно, ІА «Вичерпно» вже традиційно запрошує на 9 листопада — День української писемності та мови — усіх охочих перевірити свої знання. Цього року навіть збільшилася кількість тих, хто написав диктант бездоганно.

Цього року до написання  був запропонований диктант, розрахований на підсумкову атестацію учнів 9-го класу за програмою МОН України. На відмінно впоралися не всі, однак, за словами самих же учасників, для них вже є перемогою той факт, що не побоялися і прийшли.

Дехто з посадовців вже третій рік поспіль долучається до написання диктанту. І це дає свої результати, відзначає кандидат філологічних наук, доцент кафедри методики навчання, стилістики та культури української мови ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Боть:

«Ті, хто писав диктант і в минулі роки, свої результати однозначно покращили. Також відзначу, що достатньо велика кількість учасників написали бездоганно, тобто за шкільною системою на 12 балів. І мене, як викладача, це радує».

Звичайно, не обійшлося і без прикрих помилок. За словами пані Людмили, її трохи вразило, що дехто написав слово «Біблія» з маленької літери, також було декілька варіантів написання слова «освічений» — освіДчений, освіТчений.

Отож, найкраще з написанням диктанту впоралися 4 людини, отримавши найвищу оцінку — перший заступник голови ОДА Віталій Коваль,  проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б. Хмельницького Сергій Корновенко, депутатка облради Оксана Ковбоша та працівниця прес-служби Черкаської міськради Марина Пустовгар. «Наступають їм на п’яти» очільник НОК України в Черкаській області Андрій Більда, член виконкому Черкаської міськради Діана Тяско, а також заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар. Вони отримали оцінку 11. По 2 помилки допустили заступник міського голови Ігор Волошин та очільниця Аграрної партії в м. Черкаси Інна Лук’янець, по 7 помилок зробили депутат міськради Олександр Радуцький та журналіст ТК «Антенна» Максим Дубінський, з результатом у 8 помилок написали диктант екс-депутатка Черкаської обласної ради 4-х скликань Любов Майборода та очільник ПП «Національний копус» в Черкаській області Дмитро Кухарчук, 9 помилок допустила депутатка від Черкаської міської ради Олена Шевченко, 10 — керівник Управління інспектування ЧМР Віталій Косяк та 11 — начальник Черкаського міськрайонного відділу ДСНС України Андрій Хижняк.

Наостанок Людмила Боть порадила тим, хто хоче покращити свою грамотність, більше писати, не використовуючи автоматизовані заміни, краще від руки, а також більше читати класичну українську літературу, повідомляє “Вичерпно”.

Залиште коментар