Сквер, мурал, пам’ятний знак: як черкащани планують вшанувати відомого земляка

Сквер, мурал, пам’ятний знак: як черкащани планують вшанувати відомого земляка

Як вшанувати пам’ять відомого політика, державного діяча й публіциста В’ячеслава Чорновола з нагоди 80-х роковин від дня його народження обговорювали в стінах черкаської мерії. Йшлося насамперед про проведення традиційних урочистих зборів, демонстрацію виставки про його життєвий шлях і боротьбу, а ще – виховні години в школах. У місті серед іншого в наступному році запропонували створити мурал та облаштувати сквер, названий на його честь, деталями, які б нагадували відвідувачам про Чорновола.
Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.
У нараді взяли участь міський голова Анатолій Бондаренко, керівники структурних підрозділів (директори департаменту організаційного забезпечення Лілія Маліщук, департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк, департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин, начальник управління культури Валентина Шепецька) та представники громадського комітету «Вшануємо пам’ять В’ячеслава Чорновола» (серед них – депутат обласної ради чотирьох скликань Любов Майборода, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Віталій Масненко та професор цієї ж кафедри Юрій Присяжнюк).
На думку Любов Майбороди, яка була особисто знайома з В’ячеславом Максимовичем, Чорновіл – один із найвидатніших людей сучасної історії.
За словами Юрія Присяжнюка, його постать серед 25 персоналій великих українців, біографію яких вчать студенти всіх факультетів. В’ячеслав Чорновіл, зазначає він, – не «рядовий політик, а людина, яка творила епоху».
“Безумовно, для популяризації цієї постаті нам варто підключити наші навчальні заклади. Дітям треба говорити про нього правду, напрацьовану наукою та громадським досвідом, – зазначає він. – Водночас, переповідати про те, якою він був людиною та особистістю. Всі ми знаємо його як інтелектуала, якого поважали всі навколо. Це – справжня, порядна, цілісна, послідовна та принципова людина. На жаль, такі якості в людях ми зустрічаємо достатньо рідко, тим більше – серед політиків”.
На його думку, до вшанувань В’ячеслава Чорновола треба залучити велику кількість людей, утім, провести заходи «без зайвої помпезності».
Доктор історичних наук Віталій Масненко називає Чорновола «совістю української політики».
“Перш за все, ми повинні вшанувати його як нашого земляка. Це дуже важливо для формування іміджу області та міста Черкаси, – зазначив він. – Але тут є деякі небезпеки. Часто, коли ми намагаємося показати образ, втрачається аспект людяності. Тож важливо, насамперед, показати його живою людиною, чутливою до несправедливості, яка існувала спершу за радянських часів, а потім і в українській політиці…”
Любов Майборода у свою чергу виступила з пропозицією облаштувати мурал на честь В’ячеслава Чорновола. Його, каже, можна створити на одному з будинків на однойменній вулиці.
Начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Валентина Шепецька розповіла, що нині разом із підприємством «Черкасиоблкіно» підшуковують архівні відео з життя В’ячеслава Чорновола, які б розкрили його особистість. Їх, перш за все, планують показати під час урочистих зборів. Попередньо захід проведуть 21 грудня в Будинку культури ім. І. Кулика.
Очільник комунального підприємства «Дирекція парків» Володимир Стойко запропонував внести в Програму соціально-економічного та культурного розвитку Черкас проект облаштування скверу імені В’ячеслава Чорновола. Одним із його концептуальних елементів мав би стати пам’ятний знак на честь політика.
Заходи мають пройти в період із грудня нинішнього року до березня 2018-го в Києві, на батьківщині Чорновола в Черкаській області та в інших містах, пов’язаних із життям і діяльністю політика.

 

Залиште коментар