Слухання по Соснівці мають пройти винятково в законному руслі та конструктивно, – Бондаренко

Слухання по Соснівці мають пройти винятково в законному руслі та конструктивно, – Бондаренко

Цієї неділі, 19 лютого, в міському будинку культури ім. Івана Кулика (о 14.00) проведуть громадські слухання з приводу ймовірної забудови Соснівки та визначення там паркових зон. Напередодні з цього приводу зустрілася робоча група, яка разом із представниками всіх зацікавлених громадських організацій та правоохоронних структур обговорила всі нюанси організації та проведення прийдешнього засідання.
Нагадаємо, для того, щоб ці слухання мали юридичну силу, для участі в них має зареєструватися не менше 300 осіб – жителів Черкас. Для цього необхідно мати при собі паспорт (з місцевою пропискою).
З огляду на особливий резонанс у суспільстві з приводу можливого будівництва на місці колишньої «дачі Андрєєва» міський голова Анатолій Бондаренко, передовсім, закликав сторони навіть у разі протилежного бачення перспектив розвитку Соснівки до цивілізованої та конструктивної дискусії. Слово на слуханнях нададуть усім небайдужим, запевнив мер.
– Ми зацікавлені, щоб ці громадські слухання пройшли винятково в законному руслі, – підкреслив Анатолій Бондаренко. – І дуже хотілося б, щоб вони відбулися в форматі конструктивного діалогу, а обговорення не перетворилося ті події, котрі мали місце на попередній сесії. Те рішення, яке ухвалять містяни шляхом громадських слухань, надалі обов’язково розгляне депутатський корпус. Яким би воно не було.
Разом із тим, його перший заступник Станіслав Овчаренко наголосив: на слуханнях йтиметься не лише про ймовірну забудову ділянки на Менделєєва, 4 (на місці «дачі Андрєєва», яка й викликала суспільний резонанс), а в цілому про розвиток мікрорайону «Соснівський».
Під час наради представник організації «Національний Корпус» Дмитро Кухарчук заявив, що в нього є інформація про людей, яких нібито спеціально везтимуть автобусами на ці слухання, аби забезпечити «правильне» голосування. Утім, міський голова Анатолій Бондаренко заявив, що такого не допустить.
– Мандати для голосування будуть видавати тільки жителям Черкас, згідно з їхньою припискою, – сказав він. – Я не хочу, щоб жителі, приміром, Сміли, Шполи чи будь-якого іншого міста, зривали нам громадські слухання. Ми хочемо одного – аби вони пройшли чесно й відкрито!
Водночас, такі чутки розвіяв і представник компанії, яка орендує тамтешню земельну ділянку й виступила з ініціативої будівництва на ній нового житлового комплексу «Міськбуд – Плюс» Олександр Олененко.
– Ми не збиралися в жодному разі цього робить, – сказав він.
Заступник начальника черкаського відділу поліції Володимир Валовий звернувся до всіх політичних сил та громадських організацій з тим, аби кожен на своєму рівні доклав зусиль для уникнення грубого порушення громадського порядку, блокування будівель чи зриву слухань. Інакше, каже він, до таких осіб будуть вжиті відповідні заходи.
– Якщо в когось із учасників слухань будуть зауваження до їх проведення чи ж ними будуть виявлені, на їхню думку, порушення, просимо не самостійно кваліфікувати ці порушення, а звертатися до правоохоронців. У нас є все для того, щоб забезпечити громадський порядок під час цих слухань, – сказав він.

Залиште коментар