Стало відомо, скільком чорнобильцям на Черкащині перерахували пенсії

Стало відомо, скільком чорнобильцям на Черкащині перерахували пенсії

Аби відновити соціальну справедливість й належним чином перерахувати пенсії особам з інвалідністю, отриманої через ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та їх вдовам, в області діє регіональна комісія з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження. Наразі від початку роботи комісії прийняли 174 позитивних рішення щодо видачі довідки про заробітну плату, завдяки чому 112 особам перерахували пенсії, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

– Пенсії особам цієї категорії передбачені чинним законодавством, – каже директор Департаменту Руслан Чикало. – Вона призначається у встановленому порядку – із заробітної плати, одержаної особою за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, про що видаються довідки підприємствами, установами, організаціями за основним місцем роботи працівника або їхніми правонаступниками. Однак, переважна кількість таких установ на сьогодні ліквідували, а відповідні документи передали на зберігання в архівні установи. Як наслідок, обчислити пенсію по інвалідності, виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, не було можливості. Щоби вирішити це питання в області з 2013 року діє відповідна комісію з розгляду справ перерахунку пенсій особам з цієї категорії.

Він додав, що документи комісія приймає. Аби подати їх на розгляд регіональної комісії необхідно звернутися місцевого органу соціального захисту населення.

Залиште коментар