Тренування на SUP-дошках для незрячих провели у Черкасах (відео)

Тренування на SUP-дошках для незрячих провели у Черкасах (відео)

Тренування на SUP-дошках для незрячих сьогодні провели у Черкасах. Це водний вид спорту, під час якого серфер, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою весла. На Черкащині SUP започаткував торік черкасець Любомир Коломієць. За цей час він створив обласну федерацію та заснував команду «SUP-TEAM». Тепер вони навчають інших цьому виду спорту. На один день на тренування до них завітали четверо незрячих черкасців.

Денис Городнюк – учасник команди «САП-тім» – проводить для черкасців інструктаж перед виходом на воду. Розповідає, на дошці тренуватимуть по двоє осіб.

«Для мене – це теж перший досвід. Я думаю, що ми будемо разом відпрацьовувати, розмовляти. Будемо використовувати, працювати з голосом. Працювати з людьми. Працювати з командою. Повільно, спокійно. Не будемо нікуди спішити. Базові, якісь вправи. Найголовніше – наша ідея, не відштовхнути людей від сапів, а навпаки залучити ще більше людей».

Першим спробував веслувати на сап-дошці черкасець Павло Чепчур.

«Я спочатку уявив собі серфінгову дошку, я уявляю, що це таке. По хвилях плавати і на хвилях вгору-вниз. Тут трошки інший принцип, але теж цікаво. Тут основне – це синхронізуватись з командою. Тому що, якщо не бачиш, то все таки треба відчувати більше людей, сусіда, щоб з ними синхронно плавати. Це найтяжче для мене».

Готується вийти на воду 28-річний Андрій Граб. Розповідає, чому вирішив долучитись до такого виду спорту.
«Для мене це можна і сказати і авантюра, тому що я сам по життю такий авантюрист. Щось, якщо нове запропонували я від нього не спішу відмовлятись. Я думаю, складно не буде. Відчуття – та давайте вже погребем, ну що ж ми тут стоїмо. Вітер віє, а сонця немає. Треба брати інструмент в руки і погнали».

Андрій Медяник не вперше на воді. Чоловік розповідає, які види спорту спробував. Додає – надалі планує займатись на САП-дошках.

«Я не мав уявлення, що це таке. До цього катався на тандемі, плавав на байдарці. Ну і вирішив спробувати тут. Дізнатись, як воно. Треба бути спокійним, впевненим в собі і тримати рівновагу».

Зі слів Любомира Коломійця цей вид спорту, розвинений за кордом, нині набирає обертів в Україні. Додає – черкаська команда цьогоріч виступає на чемпіонаті України та вперше започатковує тренування для незрячих.
«Це такі самі люди, як ми і я хочу, щоб вони це відчули. Я знаю, що вони цього не побачать, але суть нашої команди, що ми не просто їх вчимо. Це наш стиль життя, я хочу, щоб вони трішки перейнялись нашою філософією. Філософією людей, які живуть в цьому місці на воді. Відчули цей баланс».

Зі слів Любомира Коломійця наступне тренування вони проведуть 21 серпня для учасників операції об’єднаних сил.

Залиште коментар