“Ті, хто не має більше можливості управляти фінансовими активами міста, хочуть реваншу”, – мер Черкас

“Ті, хто не має більше можливості управляти фінансовими активами міста, хочуть реваншу”, – мер Черкас

На своїй сторінці у “Фейсбук” міський голова Анатолій Бондаренко пояснив чому Черкаси залишаються єдиним містом в Україні, яке не має затвердженого бюджету на 2018 рік. 

“Як міський голова Черкас вважаю за обов’язок пояснити, що відбувається нині в Черкаській міській раді, і чому насправді наше місто стало єдиним містом у країні, де не прийняли міський бюджет на 2018 рік. 

Насамперед хочу сказати, що процедура вимагає спочатку подання проекту бюджету на розгляд виконкому. І це, наголошую, було зроблено своєчасно. Однак у зв’язку з неодноразовим зривом засідань виконкому він так і не спромігся прийняти фінансовий документ і подати його в раду, що унеможливило подання до Державного казначейства розпису міського бюджету, який так само має затвердити виконавчий комітет. Таким чином, сьогодні ми не маємо документу, за яким має жити місто. 

Дякувати Богу, що за ці дні не сталося такої надзвичайної ситуації, яка б потребувала негайних фінансових витрат. Зараз, маючи на рахунках близько 34-х мільйонів гривень власних коштів, трансферти з державного бюджету, ми не можемо з них витратити жодної копійки: ні на компенсацію коштів за ліки, ні в напрямку оплати рахунків за тепло та освітлення в наших школах, садочках і лікарнях.

Тобто громада нашого міста, маючи свій власний ресурс, опинилася заручником абсолютно недолугої і неприпустимої, на мій погляд, бездіяльності окремих членів виконавчого комітету та частини депутатського корпусу Черкаської міської ради.

Ми й так живемо сьогодні в складних соціальних умовах, коли народжується країна, коли йде війна. І це страшно і болісно, коли в такий складний час деякі посадовці та народні обранці не думають навіть про життя наших дітей, безпеку в місті, а лише про те, як отримати якісь преференції, фінансову вигоду, посади. 

Відповідально заявляю, що частина членів виконавчого комітету та частина депутатського корпусу Черкаської міської ради сьогодні відверто саботує прийняття міського бюджету, свідомо паралізуючи життя нашого міста. Чому вони це роблять? Поясню. З приходом нової влади наше місто нарешті отримало шанс рости, розвиватися і спрямовувати кошти з міського бюджету на ремонт доріг, освітлення вулиць, ремонт садочків та шкіл, покращення інфраструктури та створення нових робочих місць. Різницю між тим, як жило місто останні два роки і вісім років до того – за часів колишньої влади – не побачив хіба що сліпий. Відтак і не дивно, що ті, хто не має більше можливості управляти фінансовими активами міста, хочуть реваншу”.

Як повідомляє прес-служба Черкаської міської ради, в понеділок, 15 січня, о 9.30 відбудеться чергова спроба зібрати нині діючий склад виконкому. Нагадаємо, що на останній сесії Черкаської міської ради депутати ухвалили поданий Анатолієм Бондаренком проект рішення про розпуск виконкому, проте він залишається чинним до формування його нового складу.

Залиште коментар