“Треба боротися з цим системно”, – Бондаренко про крадіжки люків у Черкасах, що призвело до загибелі дитини

“Треба боротися з цим системно”, – Бондаренко про крадіжки люків у Черкасах, що призвело до загибелі дитини

Каналізаційний колодязь у районі “Дніпровський”, в якому в п’ятницю загинув шестирічний хлопчик, тривалий час не використовувався. Про це на вранішній нараді в мерії повідомив директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко, інформує “ІнфоМІСТ”.

“Цей прикрий випадок характерзує хворобу нашого суспільства – байдужість. Саме це призвело до загибелі дитини. Там поряд два кіоски, в одному з ких каву продають, в іншому – продукти. Зараз вимагають показати пальцем, хто винен. Ми всі винні через свою байдужість, – зазначив Овчаренко. – Під час обстеження місця трагедії ми виявили колодязь, якому більше 40 років, він не задіяний у мережі водовідвелення. При відкачуванні ми побачили, що це грунтова вода”.

Він також зазначив, що поліції слід більше звертати увагу на пункти прийому металу.

“Хто їм дає дозвіл на роботу? Сьогодні через один двір приймають метал. З кладовищ несуть оградки, люки, цьому треба поставити крапку! Такого не повинно бути, – сказав директор КП. Він додав, що крадіжки люків відбуваються щомісяця, а ефекту від звернень до поліції майже немає. – Хоч деякі випадки і розкриті, ті крадії заплатили штраф, якісь там триста гривень… Тому треба кардинально змінитися відношення до пунктів прийому металу”, – вважає Овчаренко.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до правоохоронців з проханням провести розслідування за п’ятничним фактом.

“Потрібно чітко провести розслідування, винні, які допустили халатність, якщо вони є, мають понесли покарання”, – зазначив мер.

Натомість як повідомили у поліції, на сьогодні вже встановлено, що на колодязі була бетонна плита. Скоріш за все, вона була переламана під час проїзду транспорту. Нині правоохоронці встановлюють, на чиєму балансі був люк.

Загалом протягом року в поліції зареєстрували 154 повідомлення про крадіжку люків. Із них було порушено 15 кримінальних проваджень на 51 епізод. Винним оголошено підозру. Що стосуться незаконних металопунктів, то обстежувати їх складно, тому що вони розташовані за приватими адресами. Щоб зайти у приміщення, потрібна ухвала суду.

“Прошу провести нараду з комунальними службами та управлінням Нацполіції, де чітко визначити механізм. Ніякого бюджету не вистачить, щоб купувати нові люки. Треба боротися системно”, – зазначив Бондаренко.

Як вже повідомлялося, за фактом трагічної загибелі в Черкасах 6-річного хлопчика відкрито кримінальне провадження. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 (Умисне вбивство) та статтею 367 частиною 2 (Службова недбалість, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, батько шестирічного хлопчика півгодини самотужки шукав сина. Зазирнувши у відкритий отвір технологічного колектора, на якому не було кришки, він помітив всередині дитину, яка вже не рухалася. Трагедія сталася близько 18-30 в районі вулиць Подолінського – Чигиринська. Власника колодязя, в якому загинула дитина, досі шукають.

На фото – не закритий люком колодязь у центрі Черкас біля приміщення податкової адміністрації. Його сьогодні вранці розмістив на своїй сторінці у “Фейсбук” черкаський журналіст Назарій Вівчарик.

Світлина від Nazarii Vivcharyk.

 

Залиште коментар