Треба обрати новий виконком, інакше робота в місті буде заблокована – О.Радуцький

Треба обрати новий виконком, інакше робота в місті буде заблокована – О.Радуцький

Три політичні сили у Черкаській міській раді назвали своїх кандидатів до складу нового виконкому Черкаської міської ради. При цьому секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький, під егідою якого і відбувалося представлення кандидатів на сьогоднішній прес-конференції, зазначив, що згідно з чинним законодавством ці повноваження належать міському голові. Натомість це не завадило депутатським фракціям і групам пропонувати своїх кандидатів на ці посади, передає кореспондент «Проголовне».

Тож сьогодні представники фракції Партії Вільних Демократів, БПП «Солідарність» та депутатської групи «За громаду» назвали тих, кого вони пропонують міському голові включити до складу виконкому. Це – Олександр Ільченко, Руслан Сотуленко та Костянтин Стратілатов.

Крім того, організатори прес-конференції Олександр Згіблов, Володимир Бурячинський та Руслан Зоря на чолі з Олександром Радуцьким назвали критерії, за якими необхідно обирати членів нового виконкому.

«Наші фракції не будуть голосувати за ті кандидатури, які не відповідатимуть цим критеріям. А це означатиме, що новий виконком не буде обрано і робота в місті буде заблокована. Отож, щоб не було колапсу в місті, міський голова має дослухатися до пропозицій депутатів», – наголосив Олександр Радуцький.

Він також повідомив, що не лише персональний, а й кількісний склад виконкому має визначати міський голова і він може бути будь-яким – хоч і до двадцяти осіб.

Нагадаємо, що на минулій сесії міськради було ухвалено рішення про розпуск виконавчого комітету. Підставою для такого рішення було те, що виконком у діючому складі нібито надав дозвіл на забудову прибережної зони міста.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко це рішення ветував. Спроба депутатів подолати вето виявилася невдалою. Тож нині діє старий склад виконкому, який цілком легітимний і його рішення мають законну силу. До речі, це визнав і Олександр Радуцький, відповідаючи на запитання журналістів.

Проте протягом двох тижнів міський голова має представити депутатам міськради новий склад виконкому. Адже, згідно із ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» це виключно його повноваження – «вносити на розгляд ради пропозицiї про кiлькiсний i персональний склад виконавчого комiтету вiдповiдної ради».

Прочитайте ще:

Залиште коментар