Центр за екологічне майбутнє виступає за розвиток екологічної свідомості

Центр за екологічне майбутнє виступає за розвиток екологічної свідомості

Учасники соціального проекту «Центр за екологічне майбутнє» провели для черкасців черговий тематичний семінар на тему: «Чому важливо розвивати екологічну свідомість?».

В раках заходу лектори розповіли учасникам семінару про те на скільки важлива екологізація суспільної свідомості в наші дні, поділилися своїми спостереженнями стосовно проблематики екологічного виховання громадян.

«Сучасна екологічна криза зумовила необхідність екологізації суспільної свідомості. Приємно, що за останні десятиріччя спостерігається масове розповсюдження та зростання значущості соціально-екологічної проблематики екологічної свідомості суспільства. Також, наразі активно формується екологічна самосвідомість, для якої характерний інтегральний спосіб відображення Світу та комплексний характер регулювання відносин у системі «Я-природа», – зазначила координаторка проекту Анна Семененко.

За словами заступника начальника Держекоінспекції у Черкаській області Олександра Познякова усвідомлення особливостей функціонування систем «людина-природа», «людина-людина» як структурних, активних елементів навколишнього середовища, усвідомлення особистістю свого місця у Світі є невід’ємним елементом самосвідомості суспільства.

«Екологічна свідомість людини – складне, багатогранне, системне явище, яке є нерозривним зі самосвідомістю особистості. Екологічна свідомість  – це вищий рівень психічного відображення природного та штучного середовища, свого внутрішнього світу, рефлексія відносно ролі та місця людини в біологічному, фізичному та хімічному світі, а також саморегуляція цього відображення», – зауважила учасниця проекту Міла Сотник.

Також в ході семінару лектори у своїх виступах зробили акцент присутнім на тому, що знання й розуміння людиною своїх можливостей впливу на природу, визначення цілей такого впливу, оцінку варіантів передбачуваної поведінки в екологічному середовищі допоможе врахувати наслідки такої поведінки і пізнати самого себе як невід’ємною складовою однієї з підсистем екологічної системи.

«Ми всі повинні зрозуміти одне, що людина і природа – це єдина ціла система  етичних, когнітивних, естетичних та прагматичних стосунків між природою та з самим собою», – на останок додала Анна Семененко.

Залиште коментар