Туризм у Кам’янській ОТГ розвиватимуть на 7,3 млн грн, які отримали від ЄС

Туризм у Кам’янській ОТГ розвиватимуть на 7,3 млн грн, які отримали від ЄС

Проект із розбудови та облаштування туристичного об’єкту “Тясминський каньйон” в Кам’янці переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України.

Програма розрахована на розвиток у таких напрямках: інноваційна економіка та інвестиції; сільський розвиток; розвиток людського потенціалу; розвиток туризму; загальноукраїнська солідарність, повідомляє Інфоміст.

Згідно з положеннями Угоди про Асоціацію, співпраця України та Європи в галузі туризму здійснюється задля підвищення конкурентоспроможності туристичної галузі. Окремо в Угоді йдеться про розвиток і сприяння туризму на основі місцевих громад. За словами голови ОТГ Володимира Тірона, Кам’янка отримає 7345000 гривень.

Проект передбачає модернізацію Кам’янського державного історико-культурного заповідника та Кам’янського державного літературно меморіального музею О. Пушкіна та П. Чайковського – і створення на їхній базі туристичних маршрутів Тясминським каньйоном. За гроші ЄС облаштують під’їзди та підходи до Тясминського каньйону, три джерела, прибережну зону, пішохідні доріжки, оглядові майданчики, сходи, а також місця для купання та відпочинку.

– До кінця року ми плануємо завершити усі роботи із благоустрою об’єкту, завдяки якому наше місто зможе приваблювати туристів з усього світу, – переконаний Тірон. Заплановано, що після виходу проекту на планову потужність туристичний потік до ОТГ та регіону загалом зросте до 3-15 тисяч туристів за сезон, прогнозоване річне збільшення надходження до бюджетів всіх рівнів – 5 мільйонів гривень, з них до місцевого – 3 мільйони, державного – 2 мільйони.

Внаслідок реалізації проекту Кам’янська громада, прогнозують, отримає нові робочі місця, нові надходження до бюджету та нові можливості для розвитку.

– Черкащина – один із найбільш історично цікавих та туристично привабливих регіонів України, поки що дуже обділений туристичною увагою. Тут формувалася історія козаччини, відбувалися визначні події, пов’язані з боротьбою за українську незалежність. Князівська доба також не пройшла повз – частина населених пунктів Черкащини були форпостом ще Київської Русі. Тому хочеться вірити, що проект Тясминського каньйону стане першим позитивним прикладом для масштабного розвитку цього напряму на Черкащині, – каже радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.

Залиште коментар