У Черкасах відбулося засідання Клубу мерів

У Черкасах відбулося засідання Клубу мерів

У Черкасах за сприяння міського голови Анатолія Бондаренка та Міжнародного Республіканського Інституту США (IRI), за підтримки політичної партії ВО «Батьківщина» відбулося засідання Клубу мерів, у якому взяли участь міські голови та голови ОТГ з різних куточків України.

У вітальному слові міський голова Черкас Анатолій Бондаренко наголосив, що головним у розвитку міст, селищ, сіл,  є людський фактор. Він в цьому переконався, працюючи  два роки Черкаським міським головою.

“Від того, як ми зуміємо підійти до кожного питання, починаючи від дріб’язкових  і дбаючи про стратегічні цілі, залежить організація життя, якість, комфорт і добробут громад, які ми очолюємо”, – сказав він.

У своєму виступі міський голова Черкас розповів про здобутки міської влади. Основним з них є ремонт міських доріг і тротуарів.

За два роки владі міста вдалося провести капітальний ремонт на десятках доріг. Для прикладу, якщо в 2015 році комунальники відремонтували всього 5 черкаських вулиць то в 2016-ому році було охоплено ремонтом понад 30 вулиць міста. У цьому році працюють на цьому ж рівні.

Як результат, за попередній рік Черкаси стали першим містом в Україні, де на 280 тисяч населення було зроблено найбільшу кількість квадратних метрів капітально відремонтованих доріг. Це визнають і в Кабінеті Міністрів, і в Управлінні статистики України.

Анатолій Бондаренко також повідомив присутнім про транспортну реформу у місті. Так, за ці два роки проведене оновлення рухомого складу КП «Черкасиелектротранс» на 23 одиниці, зокрема: 8 придбано за рахунок міського бюджету, ще 15 – отримано, як подарунок місту від ПАТ «АЗОТ».

У черкаських тролейбусах із літа 2016 року всі школярі й студенти їздять безкоштовно.

Велику увагу у Черкасах приділяють розвитку спорту.

“Ми почали оновлювати вуличні спортивні майданчики, футбольні поля у подвір’ях наших шкіл. Оскільки, по-перше, спортивна інфраструктура закладів освіти давно цього потребувала, а по-друге, там зможуть займатися і дітки із навколишніх будинків.

Цього року в Черкасах покриття оновили на спортивному полі в 17-ій школі, а зовсім нові майданчики звели – в 26, 28, 32 та 34 школах. Будівельні роботи розпочаті у ще чотирьох закладах: 10, 12, 13 школах та в 31-ій гімназії”, – розповів мер.

Детально міський голова зупинився на питанні розробки стратегії міста.

“Загальні кризові явища в галузях, зростання конкуренції міст зумовлюють необхідність розробки довгострокової стратегії розвитку міста, пов’язаної з економічним зростанням, необхідністю зміни іміджу на європейській сцені, прагненням зайняти особливе місце в новій системі міст, – сказав Анатолій Бондаренко. – В минулі роки проведено ряд соціологічних досліджень серед населення міста.  За моїм дорученням, створено та затверджено склад  Комітету стратегічного планування при міському голові (24 особи), до якого увійшли представники виконавчих  органів рад, депутати міської ради та представники громадських організацій, які готові активно працювати для досягнення мети. Розроблення Стратегічного плану міста планується завершити до 2020 року”.

Міські голови інших міст України, новообрані голови ОТГ, у свою чергу, поділилися досідом та новаціями, які запроваджують у свої містах.

Під час заходу також було проведено навчальний семінар «Діяльність новостворених ОТГ в умовах децентралізації».

Залиште коментар