У Черкасах відкрили гончарню

У Черкасах відкрили гончарню

Три електричних круги та піч для гончарства. На них у студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» Багатопрофільного молодіжного центру чекали ціле десятиріччя. Урочисте відкриття омріяної майстерні відбулося сьогодні. Присутнім демонстрували мистецтво створення виробів із глини та кераміки, охочі могли створити шедеври власноруч. 

Серед тих, хто спробував приборкати глину і директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. Разом із вихованцями студії взявся за виготовлення свистиків. Він переконаний, що кожен гурток повинен бути оснащеним на сучасному рівні та  відповідати потребам дітей та молоді. Так, бажання займатися гончарством діти та батьки висловили під час моніторингу системи позашкілля.

– Департамент працює над комплексною програмою позашкілля на п’ять наступних років і ми намагатимемося врахувати всі побажання та хист маленьких черкащан, адже завдання позашкільної освіти – забезпечити розвиток кожної дитини у культурному, мистецькому та спортивному напрямках, – наголосив директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. – На придбання гончарної майстерні з міського бюджету виділено 150 тисяч гривень. Таких потреб ще безліч, у керівників гуртків сила-силенна цікавих ідей та проектів. Одним із своїх пріоритетних завдань вважаю реалізацію їх максимальної кількості і виведення позашкільної роботи на вищий рівень, бо сьогодні, на жаль, показник відвідуваності позашкільних секцій у Черкасах один із найнижчих у країні.

Щодо «Сходинок», то сьогодні у студії займається 60 дітей. Основне завдання викладачів – прищепити дітям любов до українських традицій, історії та творчості, збагатити їх духовний світ, навчити розуміти прекрасне. Гончарний круг тут опанували ще не всі, проте інтерес до такої творчості – неабиякий, говорить керівник студії Галина Тимошенко. Сама ж майстриня не розлучається із глиною 12 років.

– Я за освітою юрист, але коли вперше узяла до рук глину, то одразу сказала, що в цьому житті надалі лише міситиму глину, – розповідає вона. – Для вихованців нові круги і піч мають велике значення. Адже наші діти брали участь у міжнародних фестивалях, зокрема, на Полтавщині, вчилися гончарству на майстер-класах. І коли повернулися з першого такого заходу, то одразу попросили гончарний круг. І перший такий був у нас ножний, саморобний.

Працювати на ньому було досить складно, інша справа – електричні круги. Такому надбанню можуть позаздрити і маститі гончари.

– Для дитини важливо почуватися щасливою і ми повинні зробити усе можливе, аби діти під час занять були щасливими, – вважає директор Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру Світлана Ільченко.

Відкриття гончарні, переконані в молодіжному центрі, сприятиме відродженню народного ремесла в краї. Адже воно є традиційним для Черкащини. Раніше у кожному черкаському селі було по кілька гончарів. Приміром, на Чигиринщині виробляли «головківську» кераміку, яку активно експортували до Польщі. Нині у населеному пункті – жодного такого майстра.

Залиште коментар