У Черкасах вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Черкасах вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Пам’ять усіх, хто три роки тому віддав своє життя в боротьбі за європейське майбутнє в Україні та продовжує виборювати свободу ціною власного здоров’я, вшанували сьогодні в Черкасах.

Протестувальників, котрі під час Революції Гідності загинули на столичному Майдані Незалежності в ході сутичок із силовими структурами, прийнято називати Небесною Сотнею. З Черкаської області тоді загинуло семеро жителів. Це Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (м. Тальне), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (м. Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна, Маньківський район), Віталій Смоленський (с. Фурманівка, Уманський район), а також Василь Сергієнко (м. Корсунь-Шевченківський). Президент Петро Порошенко посмертно присвоїв їм звання Героїв України.
Участь у заходах разом із небайдужими громадянами, військовими, представниками обласної влади взяли міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, його заступник Геннадій Шевченко, секретар міської ради Олександр Радуцький, депутати. Спершу вони поклали квіти до підніжжя меморіального знаку «Борцям за волю України» та вклонилися їхній пам’яті біля стели на площі Слави «Небесна варта. Вічна пам’ять Героям». Опісля у Свято-Троїцькому кафедральному соборі відбулася поминальна служба. Її правив благочинний Черкаського району отець Андрій Шпунт.
– Майдан не завершився, можна навіть сказати, що відбулася така собі його реінкарнація – зі столиці, з Грушевського та Інститутської, «перемістився» на східні рубежі держави, – сказав він. – Народ продовжує боротися за правду, за свободу… Сьогодні ми повинні берегти їхню пам’ять, разом із тим, кожен на своєму місці продовжувати їхню справу. Стояти за правду й справедливість, тоді ми обов’язково переможемо як нашого зовнішнього ворога, так і внутрішнього… Вічна пам’ять Героям України.
– Я завжди долучаюся до подібних заходів, і в першу чергу, як людина, – сказав мер Черкас Анатолій Бондаренко. – Ми маємо пам’ятати й ті події, які відбулися три роки тому на Майдані, й не забувати, що досі на сході проливається кров. Ми маємо докладати зусиль, аби ці жертви не були марними.
 
Разом із тим, цього дня в Черкасах згадали й загиблих під Дебальцевим, в Іловайському котлі та всіх АТОвців, які загинули в цій неоголошеній війні на східних кордонах України .

Прочитайте ще:

Залиште коментар