У Черкасах презентували Штаб захисту української землі

У Черкасах презентували Штаб захисту української землі

У Черкасах за участі фермерів та представників декількох політичних сил: ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» і Національного корпусу відбулася пресконференція, на якій презентували Штаб захисту української землі.

Він був утворений за рішенням зборів громадських об’єднань, аграрних союзів, спілок та політичних сил України. Його мета – недопущення розкрадання основного національного багатства Українського народу – землі. Дії Штабу мають забезпечити створення в Україні умов для реалізації конституційного права Українського народу розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення в інтересах усього народу України, недопущення виникнення загроз, пов’язаних із посяганням іноземних осіб на це конституційне право громадян України, збереження земель для прийдешніх поколінь, посилення їх охорони, раціонального використання та підвищення родючості.

«Це рішення є консолідованою позицією всіх учасників Всеукраїнського Об’єднаного Штабу, котрі вважають, що доля української землі, доля українських працівників зокрема, та Української держави загалом, не може і не повинна вирішуватись через кулуарні домовленості окремих політичних сил та іноземних контрагентів, а має стати предметом загальнонаціонального процесу та продуктом суспільного консенсусу – лише в такому випадку реформування земельних та трудових відносин буде для українського суспільства благом, а не приводом для внутрішнього протистояння та конфліктів», – зазначила Ірина Рижак, координатор по Черкаській області Всеукраїнського Об’єднаного Штабу захисту української землі.

«На Черкащині ми розгорнули широкі інформаційні кампанії, щоб не залишати байдужими в першу чергу «Слуг народу», які обрані на Черкащині. Хотілося б, щоб народні депутати зважили ще кілька разів і подумали перед тим, як голосувати за скандальні земельні законопроекти. Ми закликаємо їх ні в якому разі за ці закони не голосувати, тому що вони є представниками з аграрного краю, Черкащини. І якщо вони були обрані, то мають виконувати вимогу своїх виборців» , – зауважив «свободівець» Юрій Ботнар.

«В тому вигляді, як пропонують зараз цей законопроект, повністю ігноруючи правки людей, які працюють на землі, за нього голосувати не можна. Тим більше, що в Україні війна та економічна криза. Земельна реформа в такому вигляді нині не на часі», – додав представник Нацпорпусу Євген Свиридов.

«Фермери виступають за те, що земля повинна залишитися у державній власності. Так, громадяни мають право продати свою землю. Ми не проти. Але для цього має бути створений державний земельний банк. Нехай використовують своє конституційне право, продаючи землю державі. І земля залишиться в державній власності для наступних поколінь. Ми маємо визначитися – що ми залишимо після себе: чи попільник, чи процвітаючу країну», – озвучив позицію фермерів перший віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Віктор Гончаренко.
«Наш президент, ідучи на вибори, декларував головною тезою народовладдя. Якщо він дійсно за свої слова відповідає, то питання продажу землі має бути вирішено виключно на референдумі. А ми знаємо, що 75% українців виступають проти продажу землі. Нинішнє керівництво країни планує продати 72% землі. І це в той час, коли на 7% землі іде війна. Це неприпустимо!», – зауважив перший заступник голови Черкаської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін.

Він повідомив, що ВО «Батьківщина» консолідовано із ВО «Свобода» подали на сесію міської ради проект звернення до президента України щодо недопущення прийняття закону щодо вільного продажу землі. Його розглянуть на сесії вже цього четверга.

Залиште коментар