9 липня у Черкасах провели Економічний форум «Нова перспектива Черкащини». Участь у ньому взяли представники влади, бізнесу та політикуму. Завітали на захід також гості з-за кордону – Китаю та Ірану.
Відкрив форум кандидат у народні депутати по 197 виборчому округу від партії «Слуга народу» Олександр Скічко.
«Я вважаю, що сьогодні розвиток регіону має проходити безпосередньо через розвиток промисловості і вкладення інвестицій. Черкаси мають ідеальне розташування по Україні, три види транспорту – залізниця, автомобільний та річковий транспорт. Тому дуже логічно розвивати Черкаси як логістичний хаб, що дозволить розвинути промисловість і створити нові робочі місця», – зазначив Олександр Скічко.
За минулий рік до регіону було залучено 21,7 млн інвестицій. Це усього 1,1 % від загальної кількості інвестицій в Україну. Олександр Скічко зазначив, що одна з головних причин цьому – погано розвинена інфраструктура.
«Сьогодні регіону потрібна підтримка, в першу чергу, державна. Тому що місцеві бюджети впоратися з капітальною реконструкцією доріг державного значення не можуть. На даний час Черкащина займає найнижче місце по інфраструктурі доріг. І моє завдання сьогодні – домогтися підтримки на капітальне відновлення доріг в Черкаській області».
Також, на думку Олександра Скічка, потрібно відродити Черкаський аеропорт і річковий транспорт. Кандидат у народні депутати розповів про свою ініціативу, яка дозволить містам розвиватися.
«Сьогодні варто розробити законопроект, щоб кількість залишених на місцях надходжень по ПДФО збільшити з 60% до 90% для місцевих бюджетів, що дасть можливість економічно розвиватися регіонам. Друга ініціатива – це індустріальні парки. Сьогодні це світова практика, яка дає можливість розвиватися різним країнам. Наприклад, в Південній Кореї діють 1200 індустріальних парків, які генерують 80% експорту, 70% промислового виробництва і 50% зайнятості. Більше того, в Золотоноші вже є проект індустріального парку, який розроблений, але не реалізований».
Також, на думку Олександра Скічка, перспективним напрямком на Черкащині є сільгоспвиробництво.
«Потрібна підтримка держави, щоб створювати невеличкі сільськогосподарські кооперації. Також потрібно збільшити дотації на малий і середній сільгоспбізнес, а не на великі агрохолдинги, так як це сьогодні відбувається», – зазначив Скічко.
Підтримку таких ініціатив висловили представники місцевого самоврядування.
Зокрема, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зауважив:
«Я вірю, що в Україні місцева влада буде працювати спільно з державною. Це найбільша моя мрія. Тому що відновити довіру до влади в цілому – це найголовніше завдання. Мені надзвичайно приємно, що Олександр Скічко ініціював цей круглий стіл. Це вперше я бачу бажання кандидата до того, як стати депутатом, представити свою програму розвитку регіону. Що стосується Черкас – то наше місто має великі можливості, які не використовуються. Тут живуть надзвичайно працьовиті люди. Ми нічого зайвого не просимо від держави, а лише хочемо отримати своє. Щоб ті податки, які ми збираємо, ми могли спільно використовувати з громадою міста», – зазначив мер Черкас.
На форумі свою позицію щодо ситуації в регіоні висловили мери Канева та Золотоноші, представники промислового та агробізнесу регіону. Радник президента по економічних питаннях Олег Устенко зауважив, що до України є великій інтерес з боку світового бізнесу, але для реалізації цього інтересу у конкретних інвестиційних проектах потрібен державний захист інвестицій. Інші учасники також висловили свої пропозиції щодо розвитку Черкаської області, проаналізували поточну ситуацію і позначили можливі шляхи комплексного вирішення завдань, що стоять перед регіоном та відповіді на виклики сучасності.