У Черкаському національному провели акцію “Торкаючись, бачу: великі українці”

У Черкаському національному провели акцію “Торкаючись, бачу: великі українці”

Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відчули себе ближчими до великих українців завдяки соціально-мистецькому проекту «Торкаючись, бачу: великі українці». 

У рамках виставки, яка тривала в університеті кілька днів, студенти провели флешмоб і спробували побачити не очима, а серцем. Вони поділилия враженнями.

Оксана Хоменко, студентка:

Зазвичай ми не замислюємося про те, що відчувають люди, які не можуть побачити наш світ. Коли я зав’язала очі, одягла навушники, я зрозуміла їхні відчуття. Руками я торкалася до обличчя скульптурного зображення Григорія Сковороди, слухала розповідь про нього, уявляла, як він виглядає. Вважаю, що виставка, є цікавою не лише людям з вадами зору.

Оля Білоха, студентка

Проект справив приголомшливе враження, адже ми мали змогу бути на місці слабозорих дітей, сприймати світ лише дотиком. Було складно адаптуватися до повної темряви. Торкаючись до скульптур відомих діячів, відчувала кожну деталь. Особисто я поринула у зовсім інший світ, тактильно пізнала більше, ніж наочно.

Яна Власенко, студентка

Охоплює відчуття, ніби потрапляєш до іншого світу, до паралельної реальності. І починаєш відчувати не очима, а серцем.

Нагадаємо, у Черкаському національному завершилася виставка «Торкаючись, бачу: великі українці». Проект започаткований ротарійцями зі Львова, має не лише мистецький, а й соціальний характер. Це виставка з 12 скульптурних портретів визначних постатей нашого державотворення: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Андрея Шептицького, Миколи Амосова, Марії Заньковецької, Георгія Гонгадзе, Володимира Івасюка, Михайла Бойчука, Олександра Довженка та Сергія Нігояна.

Завдяки тому, що біля скульптур є таблички зі шрифтом Брайля, а також аудіозаписи про кожного з діячів, про них можуть дізнатися також люди з вадами зору.


Джерело: cdu.edu.ua

Залиште коментар