Упродовж року хімічний гігант знищив обленерго – голова правління ПАТ «Черкасиобленерго»

Упродовж року хімічний гігант знищив обленерго – голова правління ПАТ «Черкасиобленерго»

Через заборгованість товариства перед ДП “Енергоринок” відбуваються відрахування з рахунку підприємства, встанволені НКРЕКП. При зазначеному алгоритмі не лишається коштів на виплату зарплати енергетикам. Два останні місяці  люди без зарплат. Сума заборгованості підприємства перед Енергоринком сягає майже 700 млн грн, перед працівниками – 67 млн грн. 
Про цю ситуацію розповідає прес-служба підприємства.
Упродовж останніх двох тижнів відбуваються перемовини голови правління товариства Олега Самчука у Києві. Він взяв участь у засіданні НКРЕКП, провів низку зустрічей з керівництвом Фонду держмайна та Енергоринку. Результатом цієї співпраці стало погодження урегулювання заборгованості у спосіб, який пришвидшить вирішення питання відміни так званих «щодобових відрахувань». Нагадаємо, саме реструктуризація заборгованості черкаського підприємства перед ДП «Енергоринок» є умовою зняття зазначеного алгоритму. Її озвучив голова НКРЕКП Дмитро Вовк, а також вона прописана у протоколі наради щодо врегулювання ситуації на підприємстві від 24 жовтня у Фонді держмайна.
Так, минулого тижня компанія звернулася до суду щодо зміни способу виконання боргових зобов’язань товариства, тобто не стягнення боргу на користь Енергоринку, а його реструктуризацію. Рішення ухвалене й погоджений графік реструктуризації до 1 липня 2019 року.
Таким чином, підприємство виконало умови для відміни щодобових додаткових відрахувань коштів з поточних рахунків постачальника електричної енергії, які встановлені відповідно до Постанови НКРЕКП №700.
– Наразі маємо дочекатися рішення НКРЕКП. Хочу запевнити колектив, що вживаються всі можливі заходи, аби товариство повернулося до нормальної роботи, – говорить голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. – Проте, слід враховувати, що ситуація надто складна, аби упоратися з нею за кілька місяців. Аби не наш основний боржник – ПАТ «Азот», який винен компанії 1,7 мільярда гривень за спожиту електроенергію, то у нас не було б проблем з Енергоринком, а відтак – алгоритму, який передбачає щодобові відрахування. Лише упродовж минулого року хімічне підприємство наростило борг на понад мільярд гривень, відбулося фактичне знищення Обленерго. Наразі Азот не виплачує свою заборгованість у належному розмірі, тому це погіршує ситуацію. Проте, за нами – колектив, який хоче зберегти підприємство, і зрештою закон, бо заробітна плата – це право, гарантоване Конституцією України та захищене Законом про працю.

Питання щодо ситуації на ПАТ «Черкасиобленерго» внесене до порядку денного засідання НКРЕКП, яке відбудеться у четвер, 16 листопада.

Залиште коментар