“Війна в Афганістані – не наша війна, проте забрала 4 тис. життів українців”, – Анатолій Бондаренко

“Війна в Афганістані – не наша війна, проте забрала 4 тис. життів українців”, – Анатолій Бондаренко

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас, пост на фейсбук

Лютий – непростий місяць в історії нашої країни. На нього припадають трагічні і водночас героїчні дати. Кожна з них вплинула на хід історії, кожна змінила наш світогляд, кожна закарбувалася в пам’яті тих, хто брав у ній участь, назавжди.

15 лютого ми відзначаємо 31-шу річницю виведення військ з Афганістану. Це була не наша війна, але це була одна з найжорстокіших неоголошених війн, що забрала майже 4 тисячі життів українських солдат. Вічна пам’ять. Низький уклін. І безперечно – глибока вдячність рідним загиблих.

Сьогодні мав за честь відвідати одну з 11-ти вдів афганців – Вовк Катерину Степанівну, яка втратила в Афганістані свого чоловіка – Вовка Олексія. Старшим прапорщиком він загинув у 1980-му на чужій землі у 26 років. Катерина Степанівна розповідає про нього не лише зі слізьми на очах, але і з гордістю. Гордістю за його мужність, за його подвиг, за приклад, який він подав єдиному сину, котрий так, як і батько, прагнув до Суворовського училища. Щоб також стати військовим. Та й на долю самої жінки випало чимало гірких випробувань.

Проте, коли дивишся на неї і слухаєш спогади про чоловіка та невтілені через війну плани на життя, про проблеми, які довелося вирішувати самотужки, про несолодке життя на пенсії, мимоволі ловиш себе на думці.

Як добре, що є серед нас такі люди, котрі зуміли не тільки мужньо прийняти всі виклики долі, а достойно та з гідністю долати її випробування. Глибока шана та вдячність і довгих років життя кожній матері, кожній дружині і дитині, які віддали на захист своєї Батьківщини найдорожче.

Залиште коментар