Виконком Черкаської міськради затвердив програму виділення грантів у галузі культури

Виконком Черкаської міськради затвердив програму виділення грантів у галузі культури

Сьогодні виконавчий комітет Черкаської міської ради затвердив проект рішення міської ради «Про затвердження міської програми виділення грантів у галузі культури на 2018-2022 роки».

«У Черкасах діє унікальна на час її створення програма виділеня грантів у галузі культури. Результати роботи в попередні роки довели, що така програма заслуговує на існування, – зазначив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. – Загалом було втілено 35 проектів, поданих громадськими організаціями, ініціативними групами та митцями.

Попередня програма була затверджена на 2013-2017 роки. З кожним роком кількість заявлених та реалізованих проектів зростала. Зокрема, у 2016 році було зареєстровано 25 заявок, підтримано – 11, а в 2017 році подано на розгляд 40 проектів, підтримано – 15 з них.

Призначення грантів здійснюється щорічно департаментом освіти та гуманітарної політики за пропозицією експертної ради. Грант можуть отримати громадські некомерційні організації, ініціативні групи або ж окремі особи. За такими напрямками: візуальне мистецтво, література, культурно-мистецький захід (фестиваль, конкурс, театральна постановка, майстер-клас, конференція, концерт, літературне читання, виставка, симпозіум тощо).

Одним із прикладів роботи програми виділення грантів є видання цього року довідника «Черкаси вражають» Дарини Соколенко, в якому жителі та гості Черкас можуть почерпнути багато цікавої інформації про архітектурні пам’ятки міста, зокрема, про будівлі на Хрещатику та в районі Казбету. Аби цей путівник вийшов у світ, автор працювала три роки. Всі ілюстрації в книжці створені нею від руки. Рецензували довідник та перевіряли фактаж історики Сергій Ганницький та Борис Юхно. Розмір гранту на видавництво книги – 12 тис. грн.

Максимальний розмір грантової допомоги на створення мистецької роботи може складати до 30 тис. грн; на поїздку для участі у фестивалях, конкурсах, культурних подіях – до 30 тис. грн; на видання книги, каталогу культурного спрямування – до 30 тис. грн; на створення культурної події  – до 80 тис. грн.

Нагадаємо, що Черкаси стали першим містом в Україні, яке ініціювало підтримку проектів у галузі культури.

Прочитайте ще:

Залиште коментар