100 років поспіль лелеки прилітають у село на Черкащині (відео)

100 років поспіль лелеки прилітають у село на Черкащині (відео)

Лелеки облюбували село на Черкащині. У Червоній Слободі гнізда тепер майже біля кожного двору. Люди їх оберігають та лікують, адже вірять – ці птахи приносять у родини мир та статок. Про це повідомляє “5 канал”.

Юлія Околична показує численні гнізда лелек у Червоній Слободі. Біля дворів, між деревами та просто понад трасою. Пригадує, як ще в дитинстві називала їх бузьками і любила за ними спостерігати: “З дитинства приїжджала сюди з бабусею. Вони тут були, ходили по полях, збирали собі їжу. Коли лелеки гніздяться біля дому – дивишся на них і просто радієш”.

Щовесни лелеки незмінно прилітають до старої частини села, а на нових вулицях не селяться. Місцеві жартують, що чорногузи мають календар, адже з’являються в одні й ті ж самі дні березня.

За словами місцевих, птахи оселились у Червоній Слободі щонайменше 100 років тому, але точно вже ніхто не пам’ятає, коли прилетіла перша пара. Спочатку гнізда будували на солом’яних дахах старих хат, згодом переселилися на електроопори.

“Спочатку він прилітає, потім вона, а потім маленькі з’являються. Потім відлітають. Ходять по огородах, вони нас не бояться, вони з нами. Якийсь рік було таке, що попало між дроти, то ми її додому забрали, вона в нас у двір заходила і виходила, а потім полетіла”, – розповідає місцева мешканка Наталія Смертюк.

Селяни рятують лелечат, які випадають із гнізда, лікують поранених птахів. Люди вірять: ці птахи приносять мир і щастя, і вже мають власні прикмети.

“Ми їх чекаємо весною. Дивимося кожен ранок, чи прилетіли, і щоб побачити летючу. Не сидячу, не стоячу, а тільки щоб летіли. Тоді на весь рік буде позитив”, – розповідає Лідія Коваль.

Фахівці кажуть, що лелеки мають свої незвичні родинні традиції. Наприклад, восени у теплі краї пара може летіти різними шляхами, а весною знов зустрічатися біля гнізда. Ці птахи масово селяться там, де є їжа, а до постійного шуму автівок звикають.

“Адаптуються до цього, звикають і не реагують. Харчування – це дуже важливий момент, їм треба обирати такі місця, де поблизу є болота чи річки і вони можуть шукати собі їжу”, – пояснює завідувач відділу птахів Черкаського зоопарку Оксана Коваль.

Багато мешканців Червоної Слободи біля своїх будинків установили спеціальні стовпи, щоб молоді пари чорногузів не летіли оселятися деінде, а поверталися до села.

Залиште коментар