Внесення таких змін до Програми підтримки ОСББ, асоціацій ОСББ у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2017-2018 роки сьогодні погодив виконавчий комітет Черкаської міської ради. Наступним кроком стане розгляд цього питання на сесії міської ради. Тож остаточне слово у питанні співфінансування зазначених робіт – за депутатами міської ради.
Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.
Як розповіла начальник відділу сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради Оксана Прітченко, з такою ініціативою до міської ради напередодні звернулось ОСББ «Сім’я». Зокрема, щодо вирішення питання встановлення підйомника у під’їзді житлового будинку №20 по вул. Нарбутівській для забезпечення потреб особи з інвалідністю, яка мешкає в цьому будинку. З аналогічним проханням неодноразово звертався і сам мешканець, який має інвалідність Грицишин М.І.
“За інформацією, поданою головою правління ОСББ «Сім’я», на загальних зборах об’єднання було ухвалене рішення про неможливість облаштування пандусу у під’їзді з технічних причин, а співвласники надали згоду на встановлення підйомника для особи з інвалідністю, що, на думку співвласників, має відбутись за кошти міського бюджету. Тоді як Програмою підтримки ОСББ, асоціацій ОСББ м. Черкаси на 2017-2018 роки, розробником та виконавцем заходів якої є департамент ЖКК, не передбачено облаштування пандусів чи встановлення підйомників для осіб з інвалідністю, що мешкають у будинках ОСББ”, – зауважує Оксана Олександрівна.
Але, зважаючи на звернення ОСББ «Сім’я» та Грицишина М.І., пропонується внести зміни до Програми підтримки ОСББ, асоціацій ОСББ у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2017-2018 роки.
Чергові зміни полягають в доповненні щодо забезпечення на умовах співфінансування облаштування пандусів, встановлення підйомників у житлових будинках ОСББ, асоціацій ОСББ з метою утворення для маломобільних груп населення доступного середовища, усунення комунікаційних та будівельних перешкод.
“Здійснення облаштування пандусів, встановлення підйомників у житлових будинках ОСББ, асоціацій ОСББ, за умови звернення ОСББ, асоціацій ОСББ, та подання ними необхідних документів, передбачає дольову участь ОСББ, асоціацій ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків, участі у державних, обласних та міжнародних програмах соціального спрямування”, – пояснює Оксана Прітченко.
Виділення коштів з міського бюджету на облаштування пандусів, встановлення підйомників у житлових будинках ОСББ, асоціацій ОСББ проводиться на умовах співфінансування.
Варто відзначити, що у проекті рішення спершу пропонувалось на ці потреби виділяти 60 відсотків коштів міського бюджету від загальної вартості робіт. Решту – мали б покривати мешканці ОСББ. Проте, враховуючи особливу соціальну значимість цього питання, члени виконавчого комітету та головуючий на засіданні заступник міського голови Ігор Волошин, підтримали пропозицію секретаря міської ради Ярослава Нищика – направити на ці види робіт 90 відсотків коштів від їх загальної вартості. Тоді як 10 відсотків – гроші ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені ресурси.
Для отримання фінансової підтримки з міського бюджету для облаштування пандусів чи встановлення підйомників у житлових будинках, ОСББ, асоціації ОСББ необхідно:
1. Отримати у особи з інвалідністю висновки МСЕК, дані про занесення особи до бази даних обліку осіб з інвалідністю в органах соціального захисту населення.
2. Підготувати та подати пропозиції щодо потреби забезпечення житла засобами доступності і черговості вжиття заходів, здійснити із залученням уповноважених органів містобудування, комітетів доступності (громадських організацій осіб з інвалідністю), правління ОСББ обстеження на місцевості, оцінку умов проживання, підготовку пропозицій щодо забезпечення житлового будинку умовами доступності.
3. Визначити підрядника на виконання будівельних (монтажних) робіт, розробника проектної документації, особу, що буде здійснювати технічний нагляд, вирішити питання у сфері земельного законодавства (за потреби).
4. Отримати дозволи на виконання будівельних робіт, а після їх виконання – висновки про готовність до експлуатації.
|
|
|
|
Оксана Прітченко зазначає, що сума коштів співфінансування визначається рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради на підставі кошторисного розрахунку вартості робіт.
Вартість виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду входить до загальної вартості робіт та підлягає співфінасуванню.
Кількість звернень щодо облаштування пандусів чи встановлення підйомників у одному житловому будинку обмежується до одного звернення на рік.
Водночас наголошує, що звернення щодо облаштування пандусів чи встановлення підйомників не позбавляє ОСББ, асоціації ОСББ права скористатися умовами співфінансування, передбаченими для першого звернення на виконання капітального ремонту житлових будинків, згідно цієї Програми.