Про це журналістам на брифінгу повідомила лідер фракції Юлія Тимошенко.
«У зв’язку з тим, що пішли активні дії, які підтримуються, ініціюються і проводяться президентом, урядом, Верховною Радою щодо початку масштабного продажу сільськогосподарської землі, команда «Батьківщини» об’єдналася із Асоціацією фермерів України і вирішила розпочати усі процедури для проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою проти продажу сільськогосподарської землі. Ми проти того, щоб з молотка продали 72 відсотки території України», – заявила вона.
За словами Тимошенко, це буде референдум «проти позбавлення фермерів, аграріїв і молоді права працювати на землі та заробляти прибутки, які народжує українська сільськогосподарська земля, і проти того, щоб десяток олігархічних родин володіли мільйонами гектарів сільськогосподарської землі».
Політик розповіла, що до ініціативної групи увійде до десяти тисяч осіб, хоча законом потрібно дві тисячі.
За її словами, після ухвалення ЦВК рішення про реєстрацію членів ініціативної групи та затвердження зразка підписного листа за сорок днів треба зібрати три мільйони підписів громадян України.
«Для того, щоб такі збори були легітимні, на них має бути присутнім представник ЦВК. І сьогодні наша команда прийшла до Центрвиборчкому, щоб попросити присутності члена ЦВК на цих зборах ініціативної групи. Ми знаємо, що цьому буде шалена протидія, що президент Порошенко, його суди та силові структури будуть перешкоджати усіма можливими засобами. Але ми спробуємо разом з українським суспільством цей шлях пройти», – зазначила Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» продемонструвала журналістам документ з печаткою ЦВК про те, що заявка на присутність члена Центрвиборчкому на зборах прийнята.
«Це дуже складна і дуже забюрократизована процедура, але у нас вибору немає», – наголосила Тимошенко.
Вона також пояснила, що альтернативою референдуму за народною ініціативою міг би бути референдум за указом президента. Але глава держави «не хоче запитати в українського суспільства про те, чи треба продавати землю».
«Родина президента у тіньовій корупційній схемі скупила сотні тисяч гектарів землі. І ій, як і десяти родинам, які також мають до мільйона гектарів землі, треба легалізувати ці тіньові оборудки щодо скупленої за безцінь в селян землі», – пояснила Юлія Тимошенко відсутність указу глави держави із земельного питання.
Політик також запевнила, що «Батьківщина» зробить все, щоб «українську землю не продали з молотка за спиною в суспільства».
Як уже повідомлялося, 19 квітня за сприяння «Батьківщини» відбудеться зібрання ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.