Будиночки для безпритульних котів виготовляють школярі на Черкащині (відео)

Будиночки для безпритульних котів виготовляють школярі на Черкащині (відео)

Дерев’яні будиночки для безпритульних котів виготовляють учні Смілянської школи-колегіуму №3. Проекти хатин діти розробляють самі та шукають моделі аналогів в інтернеті. Цю ідею освітній заклад райцентру втілює спільно із Смілянським міським центром соцслужб для сім’ї, дітей та молоді.

Як реагують безпритульні коти на нове житло та чому школярі вирішили допомагати тваринам, ідеться у сюжеті UA: Черкаси.

Шестикласник Максим Русин. Показує будиночок, який зробили разом із однокласниками.

«Щоб було котам, де жить, де поспать, щоб якщо за ними поженеться собака, кіт міг заховатися, полізти на верх, і собака їх не дістане».

Між собою хлопці назвали їх котобудинками. Долучився до роботи й однокласник Максима Тимофій Грибанов.

«Я робив саму підставку для кота, щоб він міг підніматися наверх і драбинку».

Частину «котобудинків» діти з 5 по 11 клас роблять на уроках праці та вдома, − розповідає вчитель трудового навчання Олег Чуйко.

«Будиночки виготовляються із матеріалів природного походження, здебільшого це деревина, а щоб не розмокав під дощем, то будиночки вкривають тонким залізом».

За словами заступниці директора школи Світлани Гаращенко учні освітнього закладу вже зробили 20 будиночків для безпритульних котів. Говорить, що періодично учні долучаються і до інших доброчинних акцій.

«На початку березня, вже стало традицією у нашому закладі, ми відзначаємо Міжнародний день котів, і наші учні, хто має вдома котиків, приносять у школу котиків, у нас проходить виставка, і таким чином ми виховуємо гуманне ставлення до котів, до інших».

Після завершення роботи над виробом, школярі розставляють їх по мікрорайонах Сміли. Цю територію волонтерка Валентина Клименко називає гуртожитком для котів.

«Спочатку, як ці будиночки, поставили, котики освоювали тільки перший поверх, а зараз уже перебралися на другий поверх».

Жінка працює неподалік і розповідає – щодня із чоловіком підгодовує та лікує 10 бездомних котів, які проживають на цій території.

«Самі, своїми силами зимою утеплюємо їх. А тут така акція пройшла, спасибі Жені, діткам, що зробили такі будиночки, що організували таку справу».

Фахівець Смілянського міського центру соцслужб Євген Матвєєнко координує роботу між волонтерами та школами та визначає, у яких місцях райцентру їх поставити.

«Зараз ми розмістили в центрі. Мало того, у сусідньому будинку, і ще у мікрорайоні біля військкомату. Працюємо із зоозахисниками, у нас є Люда Данильченко, у нас є Валя, які дбають про котів, які знають, їхні «двіжі», «тусочки», дискотеки, де розмістити».

 

Залиште коментар