У Черкасах майже втричі зросла кількість тварин, які потребують переливання крові. Йдеться про котів та собак, яких потрібно лікувати від хвороб, які переносять кліщі.
Про це Суспільному розповіла лікарка ветеринарної медицини Крістіна Назаренко.
Кішка Сніжка — почесна донорка. На її рахунку зо три десятки врятованих тварин, розповіла фельдшерка Аліна Лагута:
“Не дуже крупна дівчинка, 3,5 кілограми. Багато крові ми з неї не візьмемо. Але кошенятка маленькі, яких знаходять люди на вулиці і потребують переливання крові, у цьому випадку вона може бути донором. Там невеликий об’єм потрібен”.
Якщо в котів кров беруть за допомогою спеціального шприца, то у собак процедура категорично різниться, зазначила Аліна:
“Це голка, яку ми під’єднуємо до вени собаки. Собака сидить на столі, тут її лапки. Ми цей пакет ставимо на невеличкий стільчик. На ваги кладемо пакет і ми спостерігаємо, скільки в нас забирається крові і одночасно перемішуємо кров з антикоагулянтом”.
Далі забрану кров лікарі передають до лабораторії під мікроскоп. Сидіти за ним влітку доводиться частіше, розповів асистент Микола. Далі рідину досліджують на групу крові.
“У котів, наприклад, три – А, В і АВ. У собак там набагато все складніше. Їх вісім. Це ті, які гарно досліджені, основні. Їх декілька, до 12-13” — розповіла фельдшерка Аліна Лагута.
Опісля – кров ставлять у спеціальні апарати, це для того, аби відділити плазму.
“Відбирається кров, наноситься на предметне скло, робиться мазочок фарбується в фарбу і потім досліджується вже на мікроскопі”, — повідомив асистент Микола Чанбай.
Загалом, потреба у переливанні крові влітку зросла майже втричі, констатувала лікарка ветеринарної медицини Крістіна Назаренко.
“У переливанні крові потреба велика, бо, на жаль, дуже багато тварин, які потребують саме цього переливання. Це сезонна необхідність. Тому що найбільше – це від таких хвороб, які передаються кліщами. Тваринки втрачають гемоглобін, гематокрит і через це потрібно переливати кров”.
Чи потребуватиме тварина переливання крові залежить від того, як швидко господарі помітять зміни у її стані:
“Тварина бліда, тварина не їсть, тварина слабка, вона не може встати, тягне ноги. Це буде показанням для того, щоб переливати кров”.
Нині медики самотужки створюють у Черкасах базу донорів. До них звертаються у разі необхідності. До тварин-рятівників мають конкретні вимоги, розповіла Аліна Лагута:
“Абсолютно здоровим, він має бути регулярно вакцинований, оброблений від паразитів. Обов’язково. І здоровий, у нього немає бути ніяких хронічних захворювань”.
Також ветеринари готові до заохочення потенційних донорів.
“Ми навіть готові на якісь знижки, безоплатні вакцинації для цих тварин. Головне, щоб люди були, які можуть привезти свою тваринку”, — відповіла лікарка ветеринарної медицини Крістіна Назаренко.
Донором може стати вакцинована собака масою від 25 кг, віком від 2 до 8 років. Кіт – вагою не менш 2 кг.