Через будівництво Канівської ГАЕС Євросоюз може застосувати санкції проти України

Через будівництво Канівської ГАЕС Євросоюз може застосувати санкції проти України

Про це заявили фахівці-екологи, які переймаються питанням недопущення будівництва Канівської ГАЕС на Черкащині. 27 квітня 2018 року депутат-свободівець Канівської міськради Юрій Гамалій, виконавчий директор та голова «Національного екологічного центру України» Дмитро Іванов і Руслан Гаврилюк на прес-конференції в інформаційному агентстві «Вичерпно» розповіли про ситуацію зі скандальним будівництвом гідроакумулюючої станції на Канівських горах. Зокрема йшлося про те, чому ПрАТ «Укргідроенерго» не отримала кредит з Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), як Ігор Сирота пообіцяв канівчанам 300 000 000 неіснуючих гривень на розвиток району та як «Укргідроенерго» тепер намагається позичити грошей у Китаї на будівництво Канівської ГАЕС.

 Про це повідомила прес-служба Черкаської обласної організації  ВО «Свобода».

Дмитро Іванов повідомив, що плани розвитку гідроенергетики України мають проходити громадське обговорення в суспільстві та відповідати євроінтеграційним зобов’язанням України.

«Пропонована Урядом «Програма розвитку гідроенергетики» не відповідає ні українському законодавству, ні європейському. Уряд бачить можливість акумуляції електроенергії лише в гідроенергетиці, хоча в Європі та світі є маса інших варіантів акумуляції. Канівська ГАЕС є дуже застарілою технологією, через 2 роки вона вже буде не потрібною, при тому, що будувати її збираються​ 10 років» – пояснює Дмитро Іванов.

Як повідомив еколог, у Європі доцільність побудови будь-яких великих об’єктів розглядають за «Стратегічною екологічною оцінкою програм та планів розвитку». Проект Канівської ГАЕС не відповідає жодному із критеріїв цієї оцінки.

«Якщо раптом Канівську ГАЕС таки будуватимуть, Україні загрожуватимуть санкції з боку Євросоюзу, адже це не буде відповідати їх законам та нашим євроінтеграційним прагненням» – наголосив Дмитро Іванов.

Саме завдяки тому, що українські екологи, депутати-свободівці в місцевих радах, громадські активісти наголошували на ризиках побудови ГАЕС, ЄБРР не дав кредит на втілення цього проекту.

Проте «Укргідроенерго» не збирається здаватися та продовжує роботу з сільськими громадами, запевняючи їх у тому, що побудова гідроакумулюючої станції принесе прибуток району.

«Ігор Сирота пообіцяв канівцям, що на розвиток району виділять 300 000 000 грн. Але цієї суми не було ні в тілі кредиту, ні в Держбюджеті.  Тобто ці обіцянки не підкріплені фактами. На жаль, люди не перевіряють ці дані. 70% населення сільських громад висловилися, що їм байдуже на пам’ятки історії, збереження середовища їх проживання. Вони підтримали будівництво» – повідомив Дмитро Іванов.

Як повідомив Юрій Гамалій саме ці люди в 2013 році за одноосібним рішенням губернатора-регіонала Сергія Тулуба передали свої земельні ділянки під будівництво Канівської ГАЕС. Таким чином для втілення в життя проекту передбачено знищення 1000 гектарів лісу.

«Слід зауважити, що населення Канівського району продовжують грабувати за схемами Азарова. Саме він у 2000-х роках прийняв рішення про відродження проекту Канівської ГАЕС. «Укргідроенерго», після того, як європейські банки їм відмовили в наданні кредиту, планує залучити гроші з Китаю! Ці витрати будуть закладені в тариф, тому фактично кредит за об’єкт, який знищить нашу екологію, історію та природу будемо платити ми. Натомість було б більш далекоглядно шукати кошти на відновлення природних русел річок, що успішно вже роблять у США»  – розповів Юрій Гамалій.

Залиште коментар