Черкаські рятувальники навчали дітей правилам поведінки під час виявлення підозрілих предметів

Черкаські рятувальники навчали дітей правилам поведінки під час виявлення підозрілих предметів

Від початку канікул, у багатьох батьків з‘явився клопіт яким чином організувати дозвілля дітей, щоб воно було і цікавим і корисним і головне безпечним. Насправді варіантів літнього відпочинку не так вже й багато, або рідня у сільській місцевості, або вдома на розсуд самої дитини або організований табірний відпочинок. Як свідчить досвід, кращої альтернативи дитячим таборам для відпочинку дітей немає. Саме в таборах, завдяки насиченій програмі і постійному контролю з боку вихователів діти можуть поєднати і відпочинок і навчання і позитивні емоції.

13 червня, у одному з мальовничих місць Черкас «Долині троянд» рятувальники Управління ДСНС у Черкаській області провели навчально-пізнавальний захід, для дітей денного табору. Завдяки спеціально розробленій представниками Служби порятунку «101», методичній програмі, діти долаючи навчальні етапи змогли отримати важливі знання щодо поводження у випадку виявлення підозрілого або вибухонебезпечного предмету.

Найактивнішими малята були на майданчику, де розгорнулись піротехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Адже професія сапера завжди вабить своєю таємничістю, ризикованістю та відповідальністю. Дітки уважно слухали кожне слово, фахівців ДСНС, які на муляжах показали як можуть виглядати небезпечні речі, вибухонебезпечні предмети, як діяти, у випадку виявлення такого предмету.

Цікаво було спостерігати, як діти після навчального заходу впоралися із влаштованим провокаційним завданням від психологів Управління ДСНС. Перевіряючи набуті дітьми знання, фахівці ДСНС замаскували муляж вибухонебезпечного пристрою в іграшці, яку залишили на видному місці. Приємно, що діти добре розібралися із непростою ситуацією і не лише не доторкнулися до іграшки, а й покликали дорослих щоб показати підозрілий предмет. Спілкуючись із фахівцями, діти чудово відповіли і на перевірочні питання щодо дій, на випадок, якщо їм доведеться стикнутися із небезпекою у вигляді боєприпасу.

Після таких пізнавальних вправ та дій на випадок виявлення підозрілого чи вибухонебезпечного предмету, рятувальники навчали малечу, як надавати першу долікарську допомогу, спілкувались із психологом та задавали безліч питань.

Дітки та їх вихователі залишились дуже задоволеними. І неабияку радість доповнили фотознімки з Посіпакою-рятувальником, який допомагав дітям краще засвоїти основи безпечної поведінки.

Залиште коментар