Черкаси стануть спортивною столицею України, – Анатолій Бондаренко

Черкаси стануть спортивною столицею України, – Анатолій Бондаренко

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас

Від самого початку моєї каденції я плекав мрію зробити Черкаси спортивною столицею України. І справа тут не просто в спортивних традиціях нашого міста і моїй особистій відданості здоровому способу життя. Я щиро переконаний, що саме спорт, на відміну від політики, є тим, що по-справжньому здатне об’єднати країну. Спорт – в якому немає місця брехні і лицемірству, де панує командний дух, єднає взаємна підтримка. Спорт – як справа гартування духу й тіла, як шлях чесної боротьби із суперниками, як постійне змагання, перш за все, із власними слабкостями.

Чаркаси мають великий потенціал для того, щоб стати спортивною столицею України. І головним з цього є професійний ресурс – досвідчені тренери з багаторічним досвідом виховання переможців всіх рівнів. Тож задачею місцевою влади є забезпечення матеріально-технічної бази, і створення сприятливих умов для роботи тренерів і навчання їх вихованців.

Ми призначили стипендії міської ради та міського голови 10 – спортсменам та 10 – їх тренерам, 5 – спортсменам з інвалідністю, 15 – спортсменам до 23 років та 10 – спортсменам командних ігрових видів спорту. Крім того, рішенням Черкаської міської ради додатково, до вже діючих заохочень, встановлено доплати в розмірі до 50% від посадового окладу тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, передбачених в бюджеті міста. А також введено щомісячні стипендії в розмірі від 5 000 до 10 000 грн для 50 провідних спортсменів та тренерів.

Приємно, що цей наш позитивний досвід став прикладом для всієї України: колишній Міністр молоді та спорту Ігор Жданов звернувся до обласної влади та органів місцевого самоврядування з проханням встановити надбавки для тренерів-викладачів спортивних установ за рахунок коштів місцевих бюджетів так, як це було зроблено в Черкасах.

Щосили ми намагались поліпшити, а подекуди і створити «з нуля» умови для тренувань спортсменів, і на сьогодні в цьому напрямі зроблено чимало. Так, нарешті, в місті з’явився сучасний гімнастичний комплекс – його облаштовано в приміщенні колишнього кінотеатру «Мир». Тут зможе тренуватися майже 300 дітей під керівництвом 14 тренерів. Крім зали для гімнастики, там функціонуватимуть зала для занять з фізичної підготовки та велика зала для проведення змагань. До цього місто було позбавлене таких широких можливостей в підтримці юних гімнастів.

Знаковим стало і нещодавнє відкриття нової зали для занять дзюдо у приміщенні колишньої тютюнової фабрики по вулиці Благовісній. В цьому є глибокий філософський сенс: там, де раніше виготовляли те, що губить здоров’я, тепер проходять тренування, які його зміцнюють. Проте подальші плани ще більш амбіційні – ми хочемо перетворити всю територію колишньої фабрики на спортивне містечко з приміщеннями і площадками для занять різними видами спорту. Зараз тут вже функціонують осередки здорового способу життя, як фізичного, так і морального, що полюбились черкащанам, а особливо молоді: Ambros Hub та Ambroscrossfight SportClub.

Не стоїть осторонь і футбол: за останні чотири роки в місті побудовано понад 30 футбольних полів, де проходять як любительські, так і професійні турніри.

Проте можливості Черкас не обмежуються лише створенням умов для тренувань. Ми хочемо і можемо більше: щоб в місті не просто виховували чемпіонів, щоб ними тут ставали. Проведення спортивних змагань високого рівня – це не тільки стимул для спортивного сектору міста, це його престиж. І нам це під силу. Ми довели це минулого тижня, коли разом з Федерацією боксу Черкаської області підготували і блискуче провели в Черкасах Кубок з жіночого боксу. Це фактично перед крок до Олімпійських ігор, адже переможниці Кубку візьмуть участь у ліцензійних турнірах на Олімпіаду 2020 року. І мені гріє душу, щоб перше місце виборола саме наша черкащанка Марина Мальована. Вірю, що за рік ми вболіватимемо за неї в Токіо.

Так само я вірю, що Черкаси стануть спортивною столицею України. В нас є для цього досвідчені професіонали і багаторічні традиції, а головне – спортивний характер, з яким ми здобудемо і побудуємо те, чого поки що не вистачає. Бо Черкаси – місто не просто спортсменів, Черкаси – місто переможців.

Залиште коментар