Як черкасці можуть заощаджувати на електроенергії?

Як черкасці можуть заощаджувати на електроенергії?

Одним із можливих способів зекономити кошти на платі за електроенергію може стати багатозонний (багатотарифний) лічильник. Він дозволяє вночі менше платити за електроенергію. Про це повідомляють на сайті “Черкасиобленерго“.

Ні для кого не є таємницєю, що електростанції функціонують у двох основних режимах: піковому й зниженому. Максимум енергоспоживання припадає на ранкові години (7-10 год.), коли починають працювати більшість підприємств, та вечірні години (19-23 год.), коли більшість людей повертається додому. Вночі ж споживання електроенергії різко падає. Такий «рваний» ритм роботи негативно позначається на терміні служби устаткування електростанцій. Крім того, споживання енергоресурсів (вугілля, нафта, газ) для вироблення електроенергії менше при рівномірному навантаженні. Це означає, що вирівнювання режиму роботи електростанцій дозволить економити цінні природні ресурси.

Багатотарифний облік електроенергії дозволяє при використанні енергії в нічний час платити лише 40% вартості за кВт/год (тризонний тариф) та 50% вартості за кВт/год (двозонний тариф). Таким чином, встановлення в будинку багатотарифного лічильника дозволяє економити на електроенергії до 60%.

Постанова НКРЕ (Національної комісія що здійснює державне регулювання енергетики) № 498 від 23.04.2012 року (із змінами і доповненнями). Відповідно до цієї Постанови, за умови встановлення багатотарифного лічильника розрахунки з побутовими споживачами за електроенергію проводяться за різними цінами у різний час доби.

До Постанови декілька разів вносилися поправки, але головне у ній залишилося незмінним – вночі кіловат-година коштує дешевше, ніж удень.

Постанова говорить про дво – та тритарифний облік. Споживач сам має вирішити, що для нього вигідніше.

За двозонними тарифами побутовий споживач сплачує 0,5 тарифу вночі з 23.00 до 7.00. У інший час – повний тариф.

Тризонний тариф – це цілий розклад!

1) Повний тариф – з 7.00 до 8.00; з 11.00 до 20.00; з 22.00 до 23.00 – всього 11 годин на добу.
2) 1,5 тарифу – з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 – всього 5 годин на добу.
3) 0,4 тарифу – з 23.00 до 7.00 – всього 8 годин на добу.

Відповідно, за двозонного обліку економія автоматична, а от тризонний вимагає раціонального мислення споживача.Можна заперечити – вночі ж ми спимо, який сенс у таких тарифах? А от і ні, стверджують спеціалісти. На цей час можна перенести роботу котла електроопалення, електропідігрів підлоги, підйом води у водонапірні башти, прання у машині. Вночі також працюють наші холодильники, побутові приладі у “сплячому” режимі, кондиціонери.

Переваги багатотарифного обліку вже давно оцінили підприємства з нічним режимом роботи, такі як пекарні. Через постійне подорожчання газу багато споживачів прагнуть зекономити на опаленні – і багатотарифний облік за електричну енергію може у цьому допомогти!

Для того, щоб перейти на дво- або тризонні тарифи, треба встановити у себе багатотарифний електролічильник.

Електролічильники випускаються одно- та трифазні. Для вибору лічильника треба порахувати потужність електрообладнання та знати стан електромереж. Якщо потужність електрообладнання складає 2-3 кВт, то може бути достатнім встановити однофазний лічильник. Якщо ж більше, то скоріш всього доведеться придбати трифазний лічильник. Бажано, щоб лічильник мав функцію «керування навантаженням».

Що має зробити побутовий споживач, щоб встановити у себе багатотарифний лічильник та перейти на дво- або тризонні тарифи?
1 – Ознайомитись з Постановою НКРЕ № 498 від 23.04.2012 року (із змінами і доповненнями) та Порядком застосування тарифів на електроенергію.
2 – Звернутися до енергопостачальника – у районні або міські електромережі – з заявкою на установку багатотарифного лічильника.
3 – Якщо планується при цьому збільшити потужність, треба отримати у районних або міських електромережах технічні умови на це збільшення.
4 – Погодити установку лічильника у районних або міських електромережах.
5 – Виконати вимоги технічних умов.
6 – Оплатити вартість лічильника, послуги електромереж (зі збільшення потужності, програмування та установки лічильника), вимірювання параметрів електробезпеки проводки.

Ще варіант!
Якщо встановлення лічильника Вас не влаштовує, пропонуємо ще один спосіб економії. Не вмикати зайвих електроприладів. Не лишати на ніч телевізор чи комп’ютер у “сплячому” режимі. Купувати електроприлади класів споживання “А” та “В” – вони економніші за “С”, “D” тощо. Вчасно розморожувати холодильники – навіщо витрачати електроенергію на льодову кірку?! Замінити лампи освітлення на енергосберігаючі.

Звертаємо Вашу увагу!!!

1) Тарифи диференційовані за періодом часу Ви можете скачати тут завантажити

2) Нижче приведений файл “Приклад розрахунків обчислення вартості спожитої електричної напруги по тарифам диференційованих за періодом часу”, яким ви можете скористуватись для самостійного обчислення вартості електричної енергії, яку Ви споживаєте. завантажити

Залиште коментар