Депутати Черкаської облради підтримали рішення про перевезення пільговиків

Депутати Черкаської облради підтримали рішення про перевезення пільговиків

Врахувавши звернення воїнів АТО та депутатських фракцій, зокрема фракції “Батьківщина”, на сьогоднішній сесії Черкаської обласної ради скасовано рішення про відміну пільг на проїзд для воїнів АТО.

У своєму виступі голова фракції “Батьківщина” Михайло Мушієк, запропонував врегулювати питання щодо надання компенсації за перевезення громадян пільгових категорій та відмінити попереднє рішення сесії про внесення змін до програми “Турбота”.

Він наголосив, що держава закріпила в Конституції і законах гарантії щодо певних соціальних пільг нашим громадянам. І ці гарантії однаковою мірою повинні дотримуватися і органами державної влади,  і органами місцевого самоврядування.

“Прийнятий порядок компенсації незаконно звужує зміст і обсяг існуючих прав і свобод пільгових категорій громадян. Так, наприклад, порядком передбачена компенсація за проїзд автомобільним транспортом не більше 40 поїздок на рік на міжміських внутріобласних маршрутах та не більше 10 поїздок на рік на міжміських міжобласних маршрутах, – пояснив “батьківщинівець”. – Разом з тим, скажімо, учасники бойових дій, мають право на безплатний проїзд автобусами приміських і міжміських маршрутів, незалежно від відстані та місця проживання. Ані обмеження кількості поїздок, ані придбання квитка з наступним відшкодуванням витрат законодавством не передбачено. Таким чином, зазначене рішення порушує права пільгових категорій громадян”.

Також він наголосив, що крім соціальної складової затверджений Порядок містить фінансові невідповідності. Так, Порядком передбачено, що фінансування таких видатків здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, відповідно до затверджених місцевих програм шляхом надання  відповідної субвенції обласному бюджету, що не відповідає нормам бюджетного законодавства та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Враховуючи викладене, фракція ВО «Батьківщина» внесла пропозицію скасувати рішення Черкаської обласної ради від 08.09.2017 № 16-22/VII в частині затвердження зазначеного Порядку та підтримати напрацьоване спільно з іншими фракціями рішення щодо надання компенсації за перевезення громадян пільгових категорій.

Врешті після дискусій та виступів керівників інших фракцій, депутати обласної ради 66 голосами  відмінили попереднє рішення про внесення змін до програми “Турбота”.

Також депутатам запропоновано напрацювати новий варіант рішення про надання пільг з перевезень пільговиків, зокрема – учасників АТО.

Залиште коментар