До Черкас приплив мандрівник-екстремал

До Черкас приплив мандрівник-екстремал

Днями професійний мандрівник Сергій Гордієнко побував у Черкасах та Смілі. До Черкас він прибув по Дніпру не просто на гостини, а в рамках своєї нової експедиції «Середноморський континуум», яку мандрівник присвятив видатному українському політику та нашому земляку В’ячеславу Чорноволу. Про це пише “Про все“.

Цього разу Сергій Іванович запланував подолати на одномісному морському каяку не менше 11585 кілометрів водою та суходолом від Києва, де він стартував в Гідропарку 15 квітня, до Барселони. Фінішувати екстремал планує в столиці вже у червні 2020 року.

— У рамках нової експедиції — «Середноморський континуум», планую пройти на каяку через Дніпро, Чорне й Середземне море водним маршрутом з Києва до Барселони. Назад — суходолом через Іспанію, Францію, Швейцарію, Італію до Австрії. А з Відня знову на каяку водою через Дунай, Чорне море та Дніпро повернутись додому у Київ, — розповів мандрівник.

Науково-культурологічна програма експедиції передбачає дослідження кількох питань, зокрема, особливості психології виживання та медико-біологічні дослідження організму людини в екстремальних умовах, збір та обробку метереологічних даних за маршрутом експедиції, а ще зустрічі з представниками української діаспори у різних країнах протягом маршруту.

Сергій Іванович зауважив, що дуже вдячний українцям світу, які завжди підтримують його в експедиціях, допомагають вирішувати питання дозвілля та відпочинку, медичної допомоги, елементарного харчування та навіть інколи розв’язувати якісь недоречності з перетином кордонів.

До речі, Сергій Гордієнко як ніхто інший відчув всі переваги безвізу — тепер він без затримок долає тисячі кілометрів та власне майже не замислюється, як раніше, над проблемою паспортного контролю. Словом, реально відчуває себе громадянином світу.

— На базі зібраних мною матеріалів маю намір видати посібник з психології виживання людини в екстремальних умовах, а також організувати авторський спецкурс «Стратегія виживання людини в екстремальних умовах і ситуаціях». Окрім того, треба підготувати карти-схеми виявлених рідкісних видів тварин і рослин, незвичайних природних явищ і безумовно організувати виставки фото та відеоматеріалів, — поділився Сергій Гордієнко.

Окрім того, дослідник під час експедиції створить мапу міграції білих акул.

— Уже є факти, коли білі акули запливають восени за тунцем у акваторії Чорного моря і допливають аж до берегів Грузії, — переконує Сергій Іванович. — Я маю намір це довести.

Про свої спостереження з чудовим супроводом світлин і відео професійний мандрівник розповідав у середу педагогам та учням 15-ти шкіл міста Сміла.

Вдруге Сергія Івановича гостинно приймала у себе вдома відома черкаська письменниця Валентина Коваленко.

– У мене в гостях, мандрівник відчув домашнього затишку, а ще й смаку свіжоспечених у справжній печі пасок… Приїзд бажаного гостя чудовим чином припав на зйомки передачі для місцевого телевізійного каналу. Під час них я випікала паски за старовинними рецептами, а пан Сергій уважно за всім цим дійством спостерігав. Із собою у далеку путь він із задоволенням узяв одну із духм’яних пасок. Сподіваюсь, що по-доброму згадуватиме час проведений у нас, — зауважила Валентина Михайлівна. — А ми знову з нетерпінням чекатимемо від нього звісток та будемо раді бачити знову на зворотньому шляху експедиції.

Про цікаві перипетії морських експедицій, як і хто «розтягує по шматках» Антарктиду, чи існує Карадагський змій, русалки та НЛО, та чи варто вірити у паранормальні явища, врешті, чи вдасться вижити людству — згодом читайте на сайті в інтерв’ю з відомим мандрівником.

Довідково:

Сергій Гордієнко — професійний мандрівник, майстер спорту зі спортивного туризму, знаний професіонал з екстремального одиночного виживання, а ще історик-дослідник , міграціолог, етнограф, письменник та автор трьох захоплюючих книжок, дійсний член Українського географічного товариства, почесний член Національного географічного товариства США. Власне регалій у цієї космічної людини, яка насправді давно може називатись громадянином планети Земля, безліч. Він свій серед найвідоміших мандрівників та дослідників світу.

За період своєї науково-професійної діяльності Сергій Гордієнко пройшов суходолом і водою 160 тис. км, досягав Північного Полюсу, першим в історії України встановив там державний прапор України, в складі першої української антарктичної експедиції здійснив унікальний 1000-кілометровий перехід. Крайня його експедиція — «Міст співдружності», в рамках якої Гордієнко обійшов за периметром усе Чорне море. Цим маршрутом, довжиною в 4,5 км, на такому плавзасобі до нього ще не проходив ніхто.

Залиште коментар