Французи пропонують облаштувати в Черкасах завод із компостування органічних відходів та сортувальну лінію

Французи пропонують облаштувати в Черкасах завод із компостування органічних відходів та сортувальну лінію

Понад рік французька компанія «БЕТЕН Енженьєрі» досліджувала склад побутових відходів у Черкасах. Як результат – її представники назвали найбільш оптимальне, на їхню думку, рішення для вдосконалення в обласному центрі системи збору й утилізації сміття, а найголовніше – збереження екології. Наразі пропонують облаштувати в нас завод із компостування органічних відходів та сортувальну лінію. Переконують: усе це може окупитися менш як за десять років.

 

Під час зустрічі з іноземною делегацією був присутній перший заступник мера Станіслав Овчаренко. Він подякував партнерам із Франції за проведену в Черкасах роботу й окреслив кілька етапів співпраці, інформує прес-служба ЧМР.

НА ФОТО: президент компанії «Syvedac» Олів’є Паз та перший заступник мера Станіслав Овчаренко

“Ми вдячні французькій стороні за увагу до нашого міста й сподіваємося на її результативність, – говорить Станіслав Анатолійович. – Окрема подяка за раніше проведену освітню роботу та поширення серед школярів інформації про те, як доцільно поводитися з відходами. Саме з таких, здавалося б, простих речей, і розпочинаються масштабні проекти”.

Тепло, яке постачають до низки будинків французького міста Кан, вироблене за рахунок переробки сміття, – Олів’є Паз

Під час зустрічі з міським керівництвом, яка відбулася 21 листопада, президент компанії «Syvedac» Олів’є Паз зауважив, що нинішня ситуація в системі управління побутовими відходами в Черкасах нагадує ту, яка свого часу існувала у французькому містечку Кан. Утім, її давно вдалося кардинально змінити завдяки будівництву там сміттєспалювального заводу.

“Ще 60 років тому в місті Кан послуговувалися лише звалищем твердих побутових відходів. 50 років тому у результаті роботи «Syvedak» там звели сміттєспалювальний завод. Через 20 років до його функцій додали установки з генерації теплової енергії. У такий спосіб ми почали постачати тепло у всі будинки міста Кан. Рік тому додали ще одну когенераційну установку, яка дозволяє виробляти не тільки тепло, але й електричну енергію, – сказав він. – Сьогодні ми активно працюємо над тим, аби через два роки збудувати близько 20 гектарів теплиць, у які, знову ж таки, будуть постачати тепло за рахунок заводу. У них вирощуватимуть помідори та інші овочі для шкільних їдалень міста Кан. А ще це дозволить створити близько 120 нових робочих місць”.

Водночас, президент синдикату «Syvedac» назвав причини, через які їхня компанія пішла на тісну співпрацю з Черкасами й готова продовжити її. Серед них – цілком реальна, а не задекларована зацікавленість міського керівництва у вирішенні проблеми поводження зі сміттям, прагнення французької сторони передати накопичений досвід та усвідомлення нашим містом глобальності екологічних проблем.

“Ми всі живемо на одній планеті й мусимо докладати максимальних зусиль для того, аби берегти її для майбутнього покоління”, – наголосив він.

18 тисяч євро допомоги Черкасам на просвітницькі заходи

Як повідомив президент компанії «Syvedac» Олів’є Паз, Черкасам спрямують 18 тисяч євро допомоги для проведення в дитячих садочках і школах інформаційно-просвітницької роботи в напрямку виховання культури поводження зі сміттям.

“Депутати міста Кан передбачили для Черкас бюджет у розмірі 8 тис. євро на проведення освітніх, інформаційних заходів у школах і садочках із приводу раціонального поводження з відходами, – сказав він. – Більше того – «Syvedac» завдяки співпраці зі ще однією французькою компанією вдалося залучити до цього бюджету ще додаткових 10 тисяч євро”.

На його думку, система поводження з відходами в цілому свідчить про ставлення до екології в цілому та про те, наскільки людина піклується про майбутнє.

“У цій справі дуже важливо дивитися тільки вперед і бачити чіткі цілі”, – зауважив він.

Для початку, за його словами, раціонального поводження зі сміттям дітей навчатимуть безперервно упродовж 12-18 місяців.

Черкаси можуть стати прикладом для наслідування іншим містам в Україні, – Фредерік Фату з посольства Франції

У вирішенні однієї з найгостріших екологічних проблем – збору й утилізації міського сміття – Черкаси можуть розраховувати на Уряд Франції. Принаймні, в цьому запевнив представник економічної служби посольства Франції в Україні Фредерік Фату. За його словами, питання екології – одне зі стратегічних у розвитку французько-української співпраці.

“Для нас це політичний пріоритет, економічний та соціальний пріоритет, який тісно пов’язаний із екологією. У контексті подій у Львові  питання модернізації системи поводження з відходами для всіх українських міст стало невідкладною проблемою, – зауважив він. – У цих умовах мобілізується міжнародна спільнота, різні організації готові розпочати фінансування подібних проектів. Франція підтримує Черкаси й нам хотілося б, аби ваше місто стали прикладом для наслідування в усій Україні”.

Він наголосив, що окреслена проблема – це, насамперед, питання майбутнього наших дітей та планети загалом.

Черкасам потрібен завод із компостування сміття та сортувальна лінія, – експерти «БЕТЕН Енженьєрі»

Із листопада минулого року в Черкасах стартував морфологічний аналіз побутових відходів. У такий спосіб французькі експерти намагалися з’ясувати точний склад сміття, аби дійти до найбільш правильного рішення та визначити, що Черкасам підходить найбільше.

За їхніми даними, в Черкасах за рік накопичується 98 850 тонн сміття. А це: 40 % – органічних відходів (2/3 частини якого – побутові відходи від населення), 23 % – можна використати як вторинну сировину.

“Під час свого дослідження ми дійшли висновку, що вивіз і захоронення твердих побутових відходів у майбутньому здорожчає, – розповів фахівець компанії «Бетен» Квентін Буланже. – Ми, серед іншого, намагалися запропонувати місту економічно раціональне рішення”.

За його словами, завдяки впровадженню нових і технологічних рішень кількість відходів, яка потраплятиме на полігон, можна зменшити на три чверті.

“За результатами нашого дослідження ми прийшли до найбільш простих і економічно доцільних рішень. Це – виробництво компосту з органічного сміття та сортування цінних компонентів із неорганічної фракції відходів, – сказав Квентін Буланже. – У перспективі можна запровадити ще й додаткові модулі: виробництво біогазу на базі компосту й виробництво RDF-палива”.

Нагадаємо, Черкаси стали першим в Україні містом, де в рамках програми FASEP Міністерства економіки та фінансів Французької Республіки провели морфологічний аналіз відходів.

Залиште коментар