«Головне завдання влади Черкас у 2020 році – завершити об’єкти, які розпочали у попередні роки», – Юрій Тренкін

«Головне завдання влади Черкас у 2020 році – завершити об’єкти, які розпочали у попередні роки», – Юрій Тренкін

У четвер, 14 листопада, Верховна Рада України ухвалила внесений урядом проєкт державного бюджету на 2020 рік. У Черкасах нині активно триває підготовка головного фінансового документу на наступний рік. На які напрямки у першу чергу необхідно виділити кошти міській владі? Думками з цього приводу поділився з сайтом “Про головне” голова бюджетної комісії, депутат Черкаської міської ради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін.

Фінансові перспективи

– Днями усіх представників місцевих влад сколихнула тривожна новина, що у місцевих бюджетів хочуть забрати 13,44% акцизного податку з виробленого та ввезеного на територію України пального. Які ризики це мало б для бюджету Черкас?

– Такий реверс децентралізації мав би дуже негативні наслідки для міської скарбниці. За різними підрахунками, Черкаси втратили б від 80 до 100 млн грн. Тож бюджет розвитку був би вдвічі меншим, ніж у цьому році. А це означає, що коштів на ремонт доріг, житлового фонду, покращення освітлення у місті тощо було б вдвічі менше. На щастя, Верховна рада 14 листопада підтримала поправку до Бюджетного кодексу, яка передбачає, що у 2020 році акцизний збір з продажу пального буде залишатися у місцевих бюджетах.

– На що, на Вашу думку, мають бути спрямовані кошти бюджету Черкас-2020?

– У Черкасах багато розпочатих об’єктів не завершені у цьому році, відповідно, вони будуть перехідними. Тому я вважаю, що недоцільно зараз розпочинати великі інфраструктурні проєкти, а треба завершити ті, які ми розпочали на початку своєї каденції: закінчити утеплення шкіл, садочків, ремонт покрівель та груп в дитсадках тощо.

Ініціативи для Митниці

– Ви є депутатом від мікрорайону Митниця. Які пропозиції подаватимете для розвитку свого округу?

– Серед тих робіт, які було б велике бажання за свою каденцію реалізувати – це реконструкція дитячого садочка №40. На це потрібно 57 млн грн. Стільки коштів на один об’єкт – це непосильний тягар для міського бюджету. Тому мною було підготовлене звернення, і Анатолій Бондаренко на зустрічі з прем’єром надав пропозиції щодо фінансування реконструкції цього садочка з центрального бюджету. Також ми будемо зустрічатися з представниками фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді і просити їхнього сприяння у цьому питанні.

– Чи планується завершення ремонту у спортзалі 34 школи?

– Хочу зазначити, що школа №34 за все своє існування не отримувала і 10% того, що вона отримала за останні роки. А на 2020 рік у нас задача завершити ремонт спортивної зали. Вже відкорегований проєкт, зменшена вартість, тож тепер він є посильним для нашого бюджету, і, сподіваюся, в 2020 ми закінчимо ремонт зали. Також в планах – завершення утеплення і освітлення території цієї школи.

– А як щодо інших навчальних закладів на Митниці?

– У планах – завершення ремонту актової зали у школі №31, а у школі №33 – утеплення фасаду і закінчення реконструкції футбольного поля зі штучним покриттям.
Щодо садочків – планується завершення робіт з утеплення фасадів, ремонтів групових осередків.

– Чи лобіюватимете Ви виділення коштів на ремонт доріг на окрузі, яким опікуєтеся?

– Інфраструктурно Митниця за останні роки дуже підтягнулася. Більшість доріг вдалося відремонтувати. На 2020 рік потрібно запланувати кошти на вул. Сержанта Жужоми, яка з’єднає вул. Героїв Дніпра і вул. Гагаріна. Також потрібно передбачити фінансування на поточний ремонт вул. Гагаріна, деяких міжквартальних заїздів і прибудинкових проїздів. Після цього, я вважаю, на декілька п’ятирічок проблема доріг на Митниці вирішена.
Також на наступний рік запланована підтримка охорони здоров’я. Цьогоріч нам вдалося зробити чимало для цієї галузі. Будемо працювати у цьому напрямку і в 2020 році: ремонтувати заклади, закуповувати нове обладнання.

Нагадаємо, міський голова Анатолій Бондаренко доручив терміново підготувати та винести на громадське обговорення проєкт міського бюджету на 2020 рік.

Залиште коментар