Ілля Ковтун здобув перше “золото” в кар’єрі на чемпіонаті Європи з гімнастики

Друга медаль 19-річного гімнаста на турнірі.

Україна здобула третю медаль на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики. 19-річний Ілля Ковтун став чемпіоном вправ на паралельних брусах. Про це повідомляє “Суспільне”.

У турецькій Антальї розпочався останній день фіналів на чемпіонаті Європи. Для України він стартував з медалі: Ігор Радівілов став бронзовим призером в опорному стрибку.

Заключні виступи на чемпіонаті Європи відбувалися за участі Ковтуна. За результатами кваліфікації 19-річний гімнаст пройшов у чотири особисті фінали, два з яких – паралельні бруси та перекладина – проходили саме в останній день.

Для Ковтуна фінал на чемпіонаті Європи в паралельних брусах став третім поспіль у кар’єрі. На попередньому Мультиспортивному Євро в Мюнхені український гімнаст став срібним призером, причому тоді набрав стільки ж балів, що і британець Джо Фрейзер (15.333), але поступився за складністю.

До фіналу у паралельних брусах Ковтун відібрався з другим результатом. Головним опонентом українця за “золото” був турецький гімнаст Ферхат Арікан – бронзовий призер Олімпіади-2020 на цьому снаряді. У 2020 та 2021 роках Арікан також ставав чемпіоном Європи.

Ковтун виступав у фіналі паралельних брусів третім, перед Аріканом. Він виконав програму зі складністю 6.6 з виконанням 8.566 бала, за що отримав 15.166 бала. І випередив турецького гімнаста, який за свій виступ заробив 14.933 бал.

У підсумку Ковтун став чемпіоном Європи з паралельних брусів. Найближчим переслідувачем став саме Арікан, топ-3 замкнув іспанець Тьєрно Діалло.