Ківі та манго вчаться вирощувати шполянські школярі (відео)

Ківі та манго вчаться вирощувати шполянські школярі (відео)

Манго, ківі, гуаву та інші екзотичні фрукти й овочі вирощують вихованці Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості. Розповіла Суспільному директорка закладу Світлана Перемот. З її слів, експериментувати розпочали два роки тому. Нині, каже, збільшили кількість екзотичних рослин.

Викладачка Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості Ірина Сьомкіна показує дітям, як саджати хурму. Кісточки фрукта школярі попередньо замочили у розчині марганцю: “Посадимо у землю, перед цим я кісточки пошліфувала наждачкою”.

Хурму у закладі ще не вирощували. Натомість експериментували з іншими рослинами, такими, як манго і авокадо, – додає Ірина Сьомкіна: “Надій ніяких не плекали. Я знаю, що це екзотичні рослини. Вони вибагливі в догляді, але ми посадили. Через місяць виросли уже перші паростки. Так ми з дівчатками їх гляділи, ростили. Поливали, міряли”.

За рік манго і авокадо, показують школярки, стали ось таких розмірів: “Як був перший паросток, ми його поміряли. Було 15 сантиметрів. А потім 25. І ще раз міряли, то виросло до 27 сантиметрів”.

Вихованка центру Юлія Виноградова каже: “Нам дають грунт. Різні прилади, з якими це можна зробити. І ми собі саджаємо”.

Першу екзотичну рослину – монстеру делікатесну – у цій теплиці висадили 30 років тому, – пригадує мама Юлії Альона Виноградова. Тоді жінка й сама займалася у центрі. Нині, каже, рада, що в її дитини є можливість спостерігати за ростом рослин й доглядати за ними: “Перш за все, дітки зайняті. По-друге, вони розвиваються. Самі бачать як це, як росте”.

Одна з найстаріших екзотичних рослин у теплиці і ця фінікова пальма. Їй 23 роки, – каже школяр Олександр Майстренко. Цьогоріч, додає, на занятті посадили ще одну: “Фінікову пальму ми посадили з таких маленьких кісточок. Батьківщина фінікової пальми Африка та Євразія”.

Вирощують рослини діти за авторськими методиками. Їх розроблять викладачі, – розповідає директорка Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості Світлана Перемот: “Якщо діти приходять і не знають якоїсь рослини, то нічого страшного. Ми все покажемо, навчимо. Скуштували діти манго, авокадо. З’їли, посадили і ось, будь ласка, результат. Посмакували ми фініками – ось результат. З’їли ми гуаву, яку нам привезли з Єгипту, ми насіння вимили, зробили дослід”.

Так зробили і з ківі, яке тримає у руках керівниця одного з гуртків центру, Наталія Олійник. Рослину, каже, висіяли з насіння: “Читаємо з інтернету, питаємо людей, ділимося досвідом хто вже це робив “.

Під керівництвом Наталії Олійник діти виростили батат. Розмножували його бульбами, – розповідає школярка Катерина Бабенко: “Бульбу батата ми посадили і в нас виросла ота рослинка. Ми скоро її пересадимо уже в більший горшок”.

Зі слів директорки, цьогоріч у планах вихованців центру висадити банани та ананаси.

 

Залиште коментар