Лісівники закликають не палити очерети та траву, бо горять ліси

Лісівники закликають не палити очерети та траву, бо горять ліси

Багато хто з нас протягом березня неодноразово помічав черговий великий дим, що високо піднімається майже до неба. На жаль, зараз природа нашого краю беззахисна від вогню, який палає на кожному кроці. Потенційну небезпеку несуть величезні площі сухого очерету на Кременчуцькому водосховищі та уздовж маленьких річок, ставків, луків, боліт.

Весняні пожежі внаслідок спалювання громадянами сухої рослинності на полях, городах, луках і торфовищах в нашому краї можуть стати екологічною катастрофою. Величезну загрозу несуть вони нашому лісу.

Лісівники, рятувальники, влада, інформуючи про шкоду лісових пожеж, закликають утриматися від паління, та деякі громадяни продовжують це робити, причому, ще з більшим завзяттям.

На жаль, режим карантину, що зараз триває в Україні, для декого став додатковим приводом вирушити «на природу». Люди з міста рушили до лісу. І кожна компанія мріє побенкетувати біля багаття. А про небезпеку таких багать не завжди замислюються такі горе «туристи». Отож і маємо цього року вже чотири лісові пожежі загальною площею 1,8 гектара на території держлісфонду Золотоніського лісгоспу.

Пам’ятаймо, що зазвичай швидкість поширення вогню під час весняних вітрів надзвичайно висока, тож локалізувати лісові пожежі дуже важко. Для цього залучається додатково чимало працівників державної лісової охорони та техніки Золотоніського лісгоспу.

Перетворюючи наші ліси на попелище, люди наносять шкоду природі, собі та оточуючим, додають роботи лісівникам, які ризикують своїм життям та здоров’ям у боротьбі з вогнем. При пожежі в зелених насадженнях, окрім лісу, гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

Ми звикли брати від природи все і абсолютно про неї не піклуватися. Ми перестали розуміти, що в природі все взаємопов’язано між собою, що природа – це наше повітря, наша вода і наш хліб, і якщо ми знищимо ці найголовніші складові нашого життя, то теж загинемо. Будьмо свідомими перебуваючи на природі. Бережімо ліс та дотримуймося правил пожежної безпеки.

Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Залиште коментар